Yemekçilerden Mengen’e Yatırım


gorsel-1

 

 

 

Gastronomi firmaları ve STK’larından Mengen’e büyük yatırım

 

Gastronomi sektörünün önemli firmaları Ekol Food, Big Chefs ve STK’ları TAŞPAKON, ASOMDER, Mengen – Aşcılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi için bir araya geldi.

 

Türkiye gastronomisinde gelecek neslin yetişmesi adına önde gelen eğitim merkezlerinden  Mengen – Aşcılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi için firmalar ve STK’lar elini taşın altına koyuyor.

“Mengen Aşçılık ve Mesleki Eğitimde Yeni Ufuklar” projesi kapsamında Ekol Food, Big Chefs, Tüm Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu,  Aşçılık Okulu Mezunları Derneği bir araya geliyor.  2016- 2017 eğitim öğretim yılı boyunca projeye destek veren kurumların profesyonel şefleri Mengen – Aşcılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine dünya mutfağı, yerel mutfak, ürün eğitimi gibi konu başlıklarında  haftada 2 gün eğitimler verecek.

İlgili projenin protokol imzaları ise Ekol Food Yönetim Kurulu Başkanı Önder Bilen, Big Chefs Restoranları Mutfak Koordinatörü Murat Aslan, TAŞPAKON Yönetim Kurulu Üyesi ve Akdeniz Aşçılar ve Pastacılar Federasyonu Başkanı  Doğan Yıldırım, ASOMDER Yönetim Kurulu Başkanı Levent Demirçakmak,  Mengen İlçe Milli Eğitim Müdür Salih Celepci,  Mengen – Aşcılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Abdurrahman Eraslan katılımıyla HOSTECH by TUSİD Fuarı’nda FoodinLife Gastronomi Yayınları standında gerçekleşti.

Projeye ana gıda destekçisi ve şefleriyle katılan Ekol Food adına söz alan Ekol Food Yönetim Kurulu Başkanı Önder Bilen, kendisinin de aynı okuldan mezun olduğunu dolayısıyla Mengen’in ve lisesinin ayrı bir öneme sahip olduğunu açıklarken projede yer aldıklarından mutluluk duyduklarını açıkladı.
Eğitim programına şefleriyle katılan Big Chefs ürün eğitimiyle yer alırken TAŞPAKON yöresel mutfak, ASOMDER ve Ekol Food ise  dünya mutfağı kategorilerinde şefleriyle eğitimde yer alacak.


Yazan - 14 Kasım 2016. Kategori MANŞET, GIDA. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x