Yeni Dönem Kurs Kayıtları Başlıyor


Eğitimler Başlıyor

 

 

BOLU- Tarımsal Nüfus Gençleşiyor ve Sürü Yönetimi Elemanı Benim Projeleri kapsamında; Gıda, Tarım Ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, İŞKUR ve Halk Eğitim Merkezi Ve Akşam Sanat Okulu arasında düzenlenen protokol gereği 2017 yılında düzenlenecek olan kursların planlamaları Ağustos ayı itibariyle başlamıştır.

 

 

Sürü yönetimi elemanı benim projesi kapsamında gerçekleştirilen 120 saatlik kurslar sonrası edinilen belgeler sayesinde bünyesine sürü yönetimi elemanı bulunduran küçük baş işletmelerine yıl sonunda gerekli başvuruları gerçekleştirmeleri sonucu SÜRÜ YÖNETİCİSİ İSTİHDAM DESTEĞİ verilebilmektedir.

 

 

Tarımsal Nüfus Gençleşiyor Projeleri kapsamında açılan kurslara katılım sonucu çiftçilerimiz geleneksel tarım yöntemlerine ek olarak pratik ve profesyonel tarım yöntemlerini de öğrenmektedir ve edinilen belgeler sayesinde genç çiftçilerimiz büyük işletmelere işe alım durumlarında CV’lerinde ekstra puan kazanabilmektedirler.

 

 

Tüm bunlara ek olarak Kırsal Kalkınma desteklerinden olan GENÇ ÇİFTÇİ PROJELERİNDE artı puan sağlamaktadır.

 

 

Ayrıca bütün çiftçilerimiz İŞKUR tarafından kurs süresi boyunca iş kazası riskine karşı ferdi kaza sigortası yapılacaktır. SSK kaydı bulunmayan (çalışmayan) 18 yaş ve üzeri çiftçilerimiz de kaza sigortasının yanı sıra günlük yol yemek harçlığı verilecektir.

 

 

Süt Sığırı Yetiştiriciliği, Besi Sığırı Yetiştiriciliği, Arı Yetiştiriciliği, Organik Tarım, Bitki Zararlılarıyla Mücadele, Tıbbi Aromatik Bitkiler, Meyve Ağaçlarında Budama, Meyve Bahçelerinde Gübreleme ve bunun gibi talep doğrultusunda değişebilen kurslarımıza katılmak isteyen çiftçilerimiz köy veya mahalle muhtarlığı olarak köy veya mahallelerinde kurs alacak grupları oluşturup; T.C. kimlik numaraları, isim-soy isim, eğitim durumu, telefon numaralarını ve adres bilgilerini içeren listeler oluşturup; Bolu Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüklerine verecekleri dilekçe ile başvurularını yapabileceklerdir.


Yazan - 9 Ağustos 2016. Kategori MANŞET, HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x