Yeni kanunla ticaret kolaylaşacak


Türk Sanayici ve İşadamları Vakfı(TÜSİAV) Başkanı Veli Sarıtoprak,bir bölümü Temmuz ayında yürürlüğe girecek olan Yeni Ticaret Kanunu ile kayıt dışılık ve vergi gelirleri ile  ilgili olarak güzel gelişmeler olacağını söyledi.

Türk Sanayici ve İşadamları Vakfı(TÜSİAV) Başkanı Veli Sarıtoprak yaptığı yazılı açıklamada, Yeni Türk Ticaret Yasası ile yeni dünya düzenine iyice entegre olunacağını dile getirdi.

Sarıtoprak’ın yazılı açıklamasında,Yeni Ticaret Yasası ile dünya düzenine entegre olunacağı konusunda iyimser olduğunu işaret etti.

Sarıtoprak, yeni yasanın tüm sermaye şirketlerine internet sitesi kurma zorunluluğu getirdiğini ifade ederek, şunları kaydetti:

”Böylelikle iş dünyası iyice şeffaflaşıyor ve bilgiye erişim hakkı herkese tanınmış oluyor. Özetle bu yasa Türkiye ekonomisi ve işletmeler açısından son derece faydalı. Web adresi olmayan tüm küçük ve orta boy işletmelerin, firmaların web sitesi edinme çalışmalarına hız vermelerini öneriyorum. Biz TÜSİAV olarak üyelerimize bu hatırlatmaları yapmaya başladık. Yeni yasayı sahipleniyor ve destekliyoruz. Bu yasa Türkiye için iyi bir fırsat ve şanstır.”


5 Ocak 2012. 12:08
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x