Yeni Yılda Ne Değişecek? H.Yalçın KÖKSAL Uzman Veteriner Hekim


isci-cocuklar_433918

 

 

 

H.Yalçın KÖKSAL

Uzman Veteriner Hekim Veteriner Hekimler Derneği Genel Sekreteri

 

 

Yeni yıl için yazdığım yazılarda ki tespit ve beklentilerime bir göz attığımda üzülerek gördüm ki değişen pek bir şey yok.

 

 

Hatta gelen yıl, çoğu konularda giden yılı aratmış. İşçi cinayetleri, kadına şiddet ve kadın  cinayetleri, çalışanların pek çoğunun açlık sınırı yine pek çoğunun yoksulluk sınırı altında verdikleri yaşam mücadelesi, yıllarca okuyup üniversite bitiren ve atanamayan öğretmenler,mühendisler,veteriner hekimler,teknisyenler  başta olmak üzere çeşitli meslek guruplarına mensup okumuş işsizler,genç işsiz sayısının %20 lere yaklaşması vs. vs.

 

 

Bunlara çarpık şehirleşmelerin sebebi olan tarım ve hayvancılıkla uğraşmaya çalışan üretici ve yetiştiricilerin bitmek tükenmek bilmeyen çilelerini   de  dahil edersek mevcut manzarayı kabaca sergilemiş olacağımı sanıyorum.

 

 

Madenlerde yitirdiğimiz canların yanı sıra zeytinlikleri yerle bir edilen üreticilerin sıkıntılarını da unutmamamız gerekiyor.

 

 

Oysa geçen yıl başında kaleme aldığım dileklerimin  içerisinde bunların hiç birini böyle olması için dilekte bulunmamıştım.Hatta  bu sorunların bazılarını dile getirerek 2014 yılı içinde çözümlenmesini veya çözümlenmesi için çalışmalar yapılmasını gönülden dilemiş ve beklemiştim.

 

 

Ne değişti, hangi soruna çare üretilebildi,ben hatırlamıyor veya bilmiyorum.Şayet benim bilmediklerimi bilen birisi varsa lütfen beni aydınlatsın.

 

 

Zira bu yılbaşı yazımda 2015 için ne dileyeceğimi kestiremiyorum. Gelecek kuşaklar için duyduğum endişelerimin son noktaya ulaştığı günümüzde yine de  çocuklarımızın ,  gençlerimizin geleceklerinin aydınlık olabilmesi için ilgili ve yetkilileri şahsi çıkar ve ikballerini düşünmekten öte ülkemiz ve gelecek kuşakların yarınlarını karartmaktan vaz geçmelerini ve bir an önce sorunların çözümü için  el birliği ile çalışmaya davet ediyorum.

 

 

Umarım 2015 umutlarımızı boşa çıkartmayan bir yıl olur.

 

Sağlıklı ve başarılı bir yıl geçirmeniz dileklerimle.

 


Yazan - 5 Ocak 2015. Kategori H.Yalçın KÖKSAL, YENİ. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x