Yeniden yapılandırma süresi için karar ay sonu verilecek


Maliye Bakanı Şimşek, yeniden yapılandırma ile ilgili süre uzasa bile ödeme planlarının değişmeyeceğini söyledi.
        
BATMAN – Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, kamu alacaklarının yeniden yapılandırılmasında süre uzatımıyla ilgili verilmiş bir karar bulunmadığını, bu konudaki nihai kararı ay sonuna doğru vereceklerini söyledi.

Yeniden yapılandırmaya mükellef ve diğer vatandaşların çok büyük ilgisi olduğunu kaydeden Şimşek, “Yeniden yapılandırmaya olan ilgi beklenenin de çok ötesinde devam ediyor. Çok yoğun bir başvuru var. Gerçekten çok başarılı bir yapılandırma gerçekleştiriliyor. Vatandaş, bu tarihi fırsatı çok iyi şekilde kullanıyor” dedi.

Şu ana kadar 2 milyon 675 bin 40 kişinin yeniden yapılandırma için başvurduğunu belirten Maliye Bakanı, başvuru sahiplerinin 3 milyon 35 bin dosyada yapılandırmaya gittiklerini vurguladı.

Başvuru süresi 2 Mayıs’ta bitiyor

Maliye Bakanı Şimşek, başvuru tarihi 2 Mayıs’ta sona erecek olan yeniden yapılandırmada süre uzatımına gidileceği yolundaki haberlerle ilgili olarak da şunları söyledi:

“Yeniden yapılandırmada süre uzatımıyla ilgili verilmiş bir karar yok. Başvuru süresinin uzatılıp uzatılmamasını ay sonuna doğru değerlendireceğiz. Zaman yetersizliği nedeniyle başvuruların eksik kaldığını görürsek gereğini de yapacağız. İlgi çok yoğun. Biz, vergi dairelerindeki iş yükünü ve son dönemdeki yığılmaları yakından takip ediyoruz. Bu ayın son haftası sürenin uzatılıp, uzatılmayacağı konusunda nihai karar verilecek.

DİĞER HABERLER
Ocakta ihracat yüzde 15 arttı

Bakan Şimşek, vergi dairelerinden yeniden yapılandırma başvurularının en kısa zamanda sonuçlandırılmasını istediklerini de belirtti ve bu çerçevede işlemlerin yoğun olduğu vergi dairelerinde cumartesi ve pazar günleri de mesai yapılması yoluna gidildiğini ifade etti.


22 Nisan 2011. 12:35
0 0 Oylar
Okuyucu puanı:
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x