Yerli besiciye hayvan başına 300 lira destek


Yerli besicilik yapanlara hayvan başına 300 TL destek verilecek.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, yerli besicilik yapan üreticilere hayvan başına 300 TL destek ödemesi getireceklerini açıkladı.

Eker, ”1 Ocak 2012 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, kulak küpe numarasıyla kayıt yaptırılan erkek danayı üç ay süreyle besleyen ve kayıtlı bir mezbahada kestiren üretici 300 lira destek alacak.   Bu projeye 450 milyon TL kaynak aktardık. Amacımız yerli üreticiyi desteklemek” dedi.

Konunun Bakanlar Kurulu’nda imzaya açıldığını belirten Eker, şunları kaydetti:   ”Şu anda Bakanlar Kurulu’nda imzaya açtığımız yeni bir destek kalemi var. Yerli besicilik yapan üreticilerimize hayvan başına 300 TL bir destek ödemesi getiriyoruz. 1 Ocak 2012 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, kulak küpe numarasıyla kayıt yaptırılmış erkek danayı üç ay süreyle besleyen ve bir kayıtlı mezbahada kestiren üretici 300 lira destek alacak. Bu projeye 450 milyon TL kaynak aktardık. Amacımız yerli üreticiyi desteklemek, korumak ve teşvik etmek.”

 


Diğer Haberler:
Yumurta üreticilerinden KDV indirimi talebi
Yazan - 21 Nisan 2012. Kategori HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
En Yeniler Eskiler
Bildir
İslam
Ziyaretçi
İslam

Hayvan başına 300 destek verip totalde 1200 TL fiyat düşmesin sakın? Aman ha besiciler dikkat!! Çiğ sütü sizden 650-780 arası toplayıp 2500 liraya okullara satıyorlar.
Aradaki fark mı?
Bakan bey “Ambalaj” diyor.
Maliye Bakanımızı göreve davet ediyoruz.
Nasıl bir AMBALAJ mış bu da sütten 4 kat daha pahalı?
Sütü bırakalım da ambalajcılık işine mi girsek acep?
Çok para var ambalajda çook.
Yerseniz..

Arz
Ziyaretçi
Arz

Amn Dikkat yine bir Ali Cengiz durumu var; Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının tarıma toplam desteği GSMH’nın yüzde biri %1i kadar olması gerekirken binde 14’ünü veriyor. Üretici 9 milyar TL mazot harcaması yapmıştır. Bu mazotun ÖTV+KDV tutarı 5,14 milyardır. Devlet tüm üreticilerin tamamına yaptığı destek tutarı ise 4,95 milyardır. Yani Devletin desteği mazotun vergisini bile ödememektedir. AB emriyle kaldırılan sübvansiyonlar sebebiyle doğrudan desteklemeye geçilmiş ve üreticinin ümüğü sıkılmıştır. Devletin çiftçiyi desteklediği doğru değildir. Çiftçi devleti desteklemektedir üretimde kullandığı motorinden vergi ödemektedir. Bunu binek otoda olduğu gibi zevk için yapmamaktadır. Üretim için yapmaktadır. Üreticinin kredi borcu varken doğrudan gelir desteğini zamanında alamadığından… Read more »