Yılın”Sosyal Sorumluluk” Ödülü Bakan Eker’in


Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, Alo 174 Gıda Hattı’nı hayata geçirmesi ve sağlıklı yaşama katkılarından dolayı İstanbul Burç Eğitim Kurumları tarafından “Yılın Sosyal Sorumluluk Ödülü”ne layık görüldü. Ödülünü eski Milletvekili Nevzat Yalçıntaş’ın elinden alan Bakan Eker “Ben bu ödülü 60 binin üzerinde Bakanlık çalışmanı adına alıyorum” diyerek kabul etti.

Burç Eğitim Kurumları tarafından Türkiye genelinde 5 bin kişiyle yapılan anket sonucunda radyo-televizyon, gazetecilik ve halkla ilişkiler alanında yılın en iyileri belirlendi.

İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen ödül törenine öğrenciler ve davetlilerin yanı sıra veliler de katıldı. “Halkla en iyi iletişim kuran devlet adamı” ödülünü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan alırken, eğitime hizmet onur ödülü, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’e en beğenilen spor programı ödülü de Kanaltürk’te yayınlanan Telegol’e verildi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan adına ödülünü Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan aldı.

Bakan Eker’e Şiir Sürprizi   TRT’de yayınlanan “Gündeme Özel” programının sunucusu Mehmet Gündem’e ödülünü vermek için sahneye çıkan Bakan Eker, Gündem’in ısrarı üzerine Sezai Karakoç’un ‘Sürgün’ isimli şiirini okudu. Şiiri okurken duygulandığı gözlenen Bakan Eker, salonu dolduran 5 bin kişi tarafından alkışlandı.

Burç İletişim Ödülleri’ni kazanan diğer isimler ise şöyle:   En beğenilen tv röpörtajı – Mehmet Gündem – TRT Haber   Türk Müziğine katkı – Orhan Gencebay   En beğenilen haber portalı – www.haberturk.com   En beğenilen ana haber bülteni – Cem Öğretir – ATV Haber   En beğenilen sabah haberleri programı – İrfan Değirmenci ile Günaydın – Kanal D   En beğenilen komedi dizisi – Leyla ile Mecnun   En beğenilen haber kanalı – TRT Haber   En iyi çıkış yapan oyuncu – Çağatay Ulusoy   En beğenilen kadın komedi oyuncusu – Oya Başar   En beğenilen erkek komedi oyuncusu – Şafak Sezer   En beğenilen eğlence programı – Beyaz Şov   En beğenilen yarışma programı – Yetenek Sizsiniz Türkiye   En beğenilen spor programı – Telegol – Kanaltürk   En beğenilen gündüz kuşağı programı – Saba Tümer ile Bugün – Show TV   En beğenilen gezi programı – Ayna – STV   En beğenilen erkek pop müziği sanatçısı – Yusuf Güney   Türk pop müziğine katkı – Kayahan   En iyi yerli sinema filmi – Fetih 1453   En beğenilen gazete röportajı – Neşe Düzel -Taraf Gazetesi   En beğenilen aktüel yazarı – Hilal Kaplan – Yenişafak   En beğenilen gazete – Zaman Gazetesi   En beğenilen köşe yazarı – Mustafa Karaalioğlu – Star   En beğenilen spor yazarı Erman Toroğlu – Hürriyet Gazetesi   En beğenilen politika yazarı Adem Yavuz Arslan – Bugün Gazetesi   En beğenilen fotoğraf servisi – Zaman Gazetesi   İlk yerli animasyon filmi – Allah’ın Sadık Kulu: Barla   En beğenilen yılın sosyal haberciliği – Kardeşlik Zamanı – Samanyolu Yayın Grubu


6 Nisan 2012. 16:33
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x