Yıllık karma hayvan yemi üretiminde 1 milyon ton sınırı aşıldı


 

 

Tarım Kredi Yem A.Ş Genel Müdürü Hasan Fehmi Kinay 2018 yılı içerisinde yem üretim ve satışta  1 Milyon Ton sınırının aşıldığını ve tarihi rekora imza atıldığını ifade etti ve bir açıklama yaptı.

 

 ‘Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri iştiraki olan Tarım Kredi Yem, bünyesindeki 10 fabrikası ile 2018 yılında ‘Karma Hayvan Yemi’  üretim ve satışını  1 Milyon Ton’un üzerine çıkarmıştır. Bu rakam şirketimiz tarihinde ulaştığımız en yüksek seviyedir.

 

Şirket olarak 2018 yılını, gerek fabrikalarımızda yaptığımız revizyonlar gerekse yeni fabrikalar için yaptığımız yatırımlar açısından verimli geçirdiğimiz kanaatindeyim. Zira   şubelerimizin kapasite artışı için gerçekleştirdiğimiz revizyon çalışmaları ile yem üretimimizi toplamda  1 Milyon Ton rakamının üzerine çıkarmış bulunmaktayız. Bu noktada üstün gayretlerinden dolayı çalışan ve emeği geçen tüm personelimizi ve ekip arkadaşlarımızı kutluyorum.

 

Tarım Kredi Yem A.Ş bünyesinde,  2018 yılında yatırım planlamalarımız arasında yer alan  Şanlıurfa’da yeni bir fabrikanın temelini atılmış, makine alım sürecine başlanmıştır. Ve yine  Erzurum,  Tire ve Ödemiş’te yapacağımız fabrikalar için arsa alımları tamamlanmış, Aksaray ve Kırklareli’nde arsa alım işlemlerine devam edilmektedir.

 

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) çiftçisinin ucuz ve kaliteli yem ile yem hammaddeleri ihtiyacının karşılanması hedefiyle, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Toprak Ürünleri Kurumu (TÜK) ile Yem Satış Sözleşmesini geçtiğimiz günlerde  imzalayarak bir başka ilki de gerçekleştirmiş bulunuyoruz.

DİĞER HABERLER
TVHB Merkez Konseyi Oda Başkanları Toplantısı | 27-29 Kasım 2015,Denizli

 

Şirketimiz  bünyesindeki Eskişehir Beylikova’da  40 bin metrekarelik alanda kurulu  Eskişehir Süt Fabrikamızda üretim kapasitesi ve toplam kalite artışı amacıyla 4 milyon TL tutarında tevsii yatırımı  gerçekleştiriyoruz.  İhalesi tamamlanan yatırım neticesinde  var olan 130 ton günlük süt işleme kapasitemizi 180 tona çıkararak bölgedeki hayvancılık yapan çiftçilerimizin ürünlerini daha fazla değerlendirme imkanı bulacağız.

 

Bir yandan sürdürdüğümüz AR-GE ve eğitim çalışmaları ile diğer yandan devam eden yatırımların  önümüzdeki süreçte tamamlanması ile birlikte  hem kapasite hem de kalite anlamında  daha güçlü bir şirket olmayı hedefliyoruz.

 

 Bu vesile ile desteklerinden dolayı Tarım Kredi Kooperatifleri Yönetimi ve ortaklarına teşekkür eder tüm çiftçi kardeşlerimize kazasız belasız bereketli kazançlar dileriz’.


19 Aralık 2018. 11:16
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x