Yöresel organik yemekler yarıştı


Samsun’un Bafra ilçesinde, Turizm Haftası nedeniyle Yöresel Organik Yemek Yarışması düzenlendi. 96 kişinin 96 yemek türüyle katıldığı yarışmada hamur işlerinde Zeynep Günen birinci, Nokul ile Ferda Demir ikinci ve yine Nokul ile Aliye Çelebi de üçüncü oldu.

Samsun’un Bafra ilçesinde, Turizm Haftası nedeniyle Yöresel Organik Yemek Yarışması düzenlendi.
Bafra Belediyesi, Kaymakamlık ve İlçe Tarım Müdürlüğü’nün ortaklaşa olarak ikincisini düzenlediği yarışmaya 96 kişi katıldı.

Bafra Belediyesi Büyük Park Cumhuriyet Salonu’nda yapılan yarışmanın açılışında konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Yayla, bu yıl ikincisi düzenlenen yarışmaya 96 kişinin katılmasının sevindirici olduğunu söyledi.
Yayla, jüri üyelerinin yemekleri, mutfak yemekleri, tatlılar ve hamur işleri olmak üzere üç kategoride değerlendireceğini belirtti.

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin de Bafra’nın turizm acısından kendini tanıtamadığına, bunun ihmal edildiğine dikkat çekti. “Son yıllarda yapılan hizmetler kuş cenneti Baframızdaki Turizm ve Meslek Lisesi’nin açılması sayesinde, yavaş yavaş turizmin Bafra’da canlandığını görüyoruz.” diyen Şahin, “Gerek belediye gerek oda başkanları yatırımcılar bu sese kulak verdiler.” dedi.

96 kişinin 96 yemek türüyle katıldığı yarışmada hamur işlerinde Zeynep Günen birinci, Nokul ile Ferda Demir ikinci ve yine Nokul ile Aliye Çelebi de üçüncü oldu.
Ev yemekleri kategorisinde cullama yemeği ile Ebru Güven birinci, misöriz yemekle Makbule Şener ikinci içli köfte ile Sümeyra Bodur üçüncülüğü aldı.

DİĞER HABERLER
Soğuk suda ekmek mücadelesi

Tatlı kategorisinde ise burma tatlısıyla Ayla Çelik birinci, kocakarı gerdanı ile Fahriye Başar ikinci burma tatlısı ile Alev Aşçı da üçüncü oldu.

Dereceye giren yarışmacılar çeyrek altınla ödüllendirildi. Programa Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin İlçe Tarım Müdürü Ahmet Dursun, Cetinkaya Belediye Başkanı Hadi Sezer ve Garnizon Komutanı Yarbay İbrahim Dağtekin ve vatandaşlar da katıldı. cha


16 Nisan 2011. 09:23
0 0 Oylar
Okuyucu puanı:
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x