Yörsan’da Toplu Sözleşme


1466148232_YORSAN

 

 

Yörsan ile Öz Gıda-İş Sendikası arasında yürütülen toplu iş sözleşmesinde mutlu sona ulaşıldı. Toplu iş sözleşmesinin imza töreni 15 Haziran Çarşamba günü Yörsan’nın İstanbul ofisinde düzenlendi.

 

 

 

Yörsan Susurluk Fabrikası’ndaki 589 işçiyi kapsayan ve Öz Gıda-İş ile yürütülen toplu iş sözleşmesi süreci tamamlandı. 10 Mart 2016 tarihinde başlayan görüşmeler, 6 Haziran 2016 tarihinde sonuçlandı. 31 Ocak 2019 tarihine kadar yürürlükte kalacak olan toplu iş sözleşmesinin imza töreni 15 Haziran Çarşamba günü Yörsan’ın İstanbul ofisinde düzenlendi. İmza törenine, Yörsan Genel Müdürü Olcay Sunucu ile birlikte İnsan Kaynakları Direktörü Emre Sezgin, Kurumsal İlişkiler ve Hukuk Genel Müdür Yardımcısı Buse Pınar Kaçar, Fabrika Direktörü Tayfun Gültekin ve Fabrika İnsan Kaynakları Müdürü Cem Terim katılırken; Öz Gıda-İş Sendikası’ndan Genel Başkan Mehmet Şahin, Genel Başkan Yardımcısı Halil Çukutli, Genel Başkan Yardımcısı Emin Sürücü ve Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Kaya ile Yörsan Susurluk Fabrikası sendika temsilcileri katıldı.

1466148208_Sozlesme_Imza_Toreni

 

 

Törende konuşan Yörsan Genel Müdürü Olcay Sunucu, “Süt ve süt ürünleri üretiminde yarım asrı aşan bir deneyime sahip olan Yörsan’ın ürünleri, ülkemiz dışında Amerika, Japonya, Kuzey Kıbrıs ve orta doğudaki birçok ülke de dahil olmak üzere 20’den fazla ülkedeki insanın sofrasına ulaşıyor. Ve bu ürünlerin tümü Yörsan Susurluk Fabrikası’ndaki çalışanlarımızca üretiliyor. Tüketicilerimizin karşısına ‘Mayasında Ustalık Var’ söylemiyle çıkıyoruz. Bugün, tam da ‘Mayasında Ustalık Var’ sözümüzü gerçek kılan ustalarımız, çalışanlarımız için önemli bir günü yaşıyoruz. Öz Gıda-İş Sendikası ile yürüttüğümüz toplu iş sözleşmemizi başarıyla tamamladık. Ekonominin durağan seyir izlediği bir dönemde çalışanlarımıza katkı sunmuş olmanın sevinci içindeyiz. Bizim için çok değerli olan her bir çalışanımız için hayırlı uğurlu olmasını temenni ederim. Her zaman çalışanlarımızın yanındayız ve onlarla birlikte güçlenmeye, büyümeye devam edeceğiz” dedi.

 

 

 

Öz Gıda-İş Sendikası’ndan Genel Başkan Mehmet Şahin ise “Yörsan ile sendikamız arasında bir ilk olan bu toplu iş sözleşmesi ile üyelerimizin ücretleri ile sosyal haklarında önemli kazanımlar elde edilmiştir. Sözleşmemizin, çalışanlarımıza ve işletmemize hayırlı olmasını diler, sözleşmenin başarı ile sonuçlanmasına katkı sağlayan herkese teşekkür ederiz.” diye konuştu.


Yazan - 17 Haziran 2016. Kategori MANŞET, HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x