Yüksekokul Kayıtlarında Barınma Sıkıntısı


Aydın ÖZPELİT

Mudurnu  Çiftlik Dergisi Bürosu
Ülkemizin çeşitli yörelerinde öğretim süresine giren meslek okullarında kayıtlardan sonra velileri barınma sıkıntısı telaşı başladı.

 

s66gsMudurnu Meslek Yüksek okulunda da bu yıl tercih yapanlar ile birlikte toplam öğrenci sayısı 440 olması bekleniyor. Yüksek okulda halen Kümes Hayvanları yetiştiriciliği ,işletme Yönetimi, Turizm ve Otel İşletmeciliği , Organik Tarım, Tıbbi ve aromatik bitkiler, Mimari Restorasyon, Ormancılık ve Orman Ürünleri ön lisans programları olmak üzere toplam 7 bölüm bulunuyor.

 

Öğrenci kapasitesinin artması ile birlikte yetersiz kalacağı düşünülen Kantin,Yemekhane gibi sosyal binalarda genişletme çalışmaları Hayırsever işadamı Süreyya ASTARCI Tarafından devam ettiriliyor.

 

ÖĞRENCİLER KONUT SIKINTISI YAŞIYOR

 

Mudurnu Meslek Yüksek okuluna kayıt yaptırmak için gelen Öğrenciler ilçede barınma sorunu ile karşı karşıya geldi. İlçede Yeterli sayıda Öğrencinin barınabileceği Yurt olmaması Öğrenci velilerini düşündürüyor. Öğrenci velileri Mudurnu ilçesinde öğrencilerin kalabileceği yerin olmamasının kötü olduğunu ifade ederek, ilçede kiralayabilecekleri Evinde olmamasından dolayı sıkıntı çektiklerini belirttiler.

 

 

 


Yazan - 2 Eylül 2013. Kategori MANŞET. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x