Yumurta Alerjisi yine yumurta ile tedavi ediliyor.


Yiyecek alerjisinin tek çözümü alerji yapan yiyecekten uzak durmak .

 

Ama bu ezberi bozabilecek yeni bir gelişme, yiyecek alerjisi olanlara umut vaat ediyor.

 

Ancak araştırma hala deneme aşamasında olduğundan , uzmanlar kesinlikle evde uygulanmaması gerektiğini belirtiyorlar.   En yaygın alerji tiplerinden biri olan yumurta alerjisi  her 200  çocuktan 5’inde görülüyor.   55 çocuk üzerinde yapılan bir araştırmada, yumurtaya alerjisi olanların diyetlerine çok ufacık miktarlarda eklenen  yumurtayı yiyebildikleri görüldü.

 

Araştırmada ,aileler her gün  kurutulmuş bir yumurtanın 3’te 1’ini çocukların yemeklerine karıştırdılar.   22 aylık yumurta tedavisi sonrasında ,çocukların yüzde 75’inin alerjik tepki vermeden 2 yumurtayı yiyebildikleri gözlendi.   Günlük yumurta tedavisine bir ay ara verilip tekrar test edildiğinde çocukların ancak yüzde 28’inin alerjik tepki vermediği gözlendi.

 

Kuzey Karolina Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden Dr.Wesley Burks bu araştırmanın tedaviye yaklaştıklarına dair bir umut olduğunu  söyledi.Çocukların nerdeyse üçte birinin yumurta alerjisinden tamamen  kurtulduğunu sözlerine ekledi.

 

Uzmanlar araştırmanın kesin bir tedavi yöntemi olarak kullanılması için daha çok erken olduğunu ve bu konuda çok daha fazla araştırma yapılması gerektiğini belirttiler.Ciddi alerjik reaksiyon ihtimaline karşı aileleri uyararak, kesinlikle bu yöntemi evde denememeleri gerektiğini vurguladılar.  TRT Haber

DİĞER HABERLER
Ruhsatsız Kümes Sorununa Çözüm İçin İlgili Bakanlar Devreye Girdiler

19 Temmuz 2012. 12:36
0 0 Oylar
Okuyucu puanı:
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x