Yumurta Sektörüne “Transit” Darbesi


yumurta

 

 

 

Üretimin kontrol edilemediği ve bu yüzden büyük sorunlar yaşayan  yumurta sektörüne bu kezde “Transit” darbesi gündeme geldi.

 

 

 

Irak’a yüksek fiyat kırmaları ile ihracat yapan fakat son günlerde “Kuş Gribi” iddiası ile bu ülkeye mal girişi yasaklanan Ukrayna ve İran stoklarında büyük birikme olunca birçok kanaldan Türk pazarına izinsiz mal gönderdikleri iddia ediliyor.

 

1535021_10202262160610642_180225368_n

 

Üretimde büyük artış nedeniyle sıkıntı çeken yumurta üreticileri transit geçiş izini alan Ukrayna ve İran mallarının ülkemizde pazarlanmasının neticesi olarak büyük sıkıntı içine girdiklerini iddia ettiler.

 

 

 

Bu konu ile ilgili olarak görüşlerini aldığımız ihracatçılar “ İran ve Ukrayna’da çıkan Kuş Gribi nedeniyle Irak bu ülkelerden yumurta ithalatını durdurdu.bu ülkelerde ellerinde biriken stokları çeşitli yollarla ülkemize sokarak iç piyasayı allak bullak ediyorlar.”dediler.


Yazan - 29 Kasım 2015. Kategori MANŞET, HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x