Yumurtalar’ sanat eserlerine dönüştürüldü


591877

 

Oyma yumurta eserleri sergisi, “Yumurtadan sanata” adıyla EXPO 2016 Antalya sergi alanında sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

 

EXPO 2016 Antalya Ajansından yapılan açıklamaya göre, Afyonkarahisar Valiliği, Afyonkarahisar Belediyesi ve özel sektör temsilcileri tarafından sağlanan destekle hayat bulan “Yumurtadan sanata” adlı sergi, sanatseverlerle buluştu.

yumurta1

Küratörlüğünü gazeteci-yazar Murat Akarçay’ın üstlendiği sergide, içi boşaltılmış, özel matkap ve hassas delici aletler kullanılarak sanat eserleri haline getirilmiş yumurtalar yer aldı.

 

 

Sanatçı Yusuf Eygören, yumurtalara İslam hat sanatında “güzel çizgi” anlamına gelen “Hüsn-ü hat” ile farklı şekiller verdiğini belirtti.

 

“Sanatın en kırılgan hali” olarak nitelendirdiği eserlerini yazı ve oymayla şekillendiren Eygören, “Yaptığım eserler, ince işçilik gerektiren hassas sanatlardan biri. Sergide 9 eserim var. Yumurtalar genelde kılavuz, çift sarı ve jumbo tipi.” ifadesini kullandı.

 

 

 

Sergi, EXPO 2016 Antalya Kongre Merkezi fuaye alanında 9 Temmuz’a kadar gezilebilecek.

 


Yazan - 30 Haziran 2016. Kategori MANŞET, ETKİNLİKLER, MAGAZİN. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x