Yurtta sağanak etkili oluyor


izmir_yagmur_2-jpg20131017085611
İstanbul, İzmir, Kırklareli ve Edirne’de etkili olan sağanak, su baskınlarına yol açtı.

 

 

İstanbul’da sabaha karşı etkisini artıran yağış nedeniyle cadde ve sokaklarda su birikintileri oluştu. Kavşaklarda biriken sular araçların geçişlerini engellerken, yollarda biriken sularda kalan araçların sürücüleri zor anlar yaşadı.

 
Yollardaki bazı rögarlar yoğun suya dayanamarak patladı. İtfaiye ekipleri, kanal baskınlarına müdahale etti.

 
İtfaiye, bir aracı çekemeyince içinde mahsur kalan vatandaşlar tahliye edildi. Araçların kurtarılması için olay yerine çekici çağırıldı.

 
İstanbul’da etkili olan yağış nedeniyle bazı evleri de su bastı.

 
İzmir’i sağanak vurdu

 
İzmir’de etkili olan sağanak, su baskınlarına yol açtı.

 
Sabaha karşı etkisini artıran yağış nedeniyle cadde ve sokaklarda su birikintileri oluştu. İtfaiye ekipleri, bazı cadde ve sokaklarda sağanak sebebiyle yaşanan kanal baskınlarına müdahale etti.

 
Şiddetli yağışlarda sürekli evlerinin sular altında kaldığını ifade eden vatandaşlar, kendi imkanlarıyla tahliye çalışması yaptı. Yağış sırasında Kamil Tunca Bulvarı’nda göçük oluştu. Caddedeki iş yeri sahipleri, çukura düşmemesi için araç sürücülerini uyarıda bulundu.

 
Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, İzmir’de metrekareye 24 saat içinde 44,2 kilogram yağış düştü.

DİĞER HABERLER
Kuluçkahane atıklarının kanatlı yemine katılması

 
Bölgede yağışın akşama kadar devam edeceği, öğle saatlerine kadar ise kuvvetli olacağı belirtildi.

 
Antalya

 

 
Antalya’da da sabah saatlerinde başlayan şiddetli yağış nedeniyle vatandaşlar zor anlar yaşadı, çok sayıda ev ve iş yerini su bastı. Yollardaki su birikintileri nedeniyle otomobiller zorlukla ilerledi. Bazı otomobillerde mahsur kalan vatandaşlar, itfaiye ve polis ekiplerince kurtarıldı.

 
Etiler Mahallesi’ndeki bir apartmanının bahçe duvarının yağış nedeniyle çökmesi sonucu duvar altında kalan bir araçta hasar oluştu.

 
Antalya Meteoroloji Bölge Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, sabah saatlerinden itibaren kent merkezinde metrekareye 28 kilogram yağış düştü. Rüzgar hızı ise zaman zaman 60 kilometreye ulaştı.

 
Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Emin Pehlivan ise AA muhabirine yaptığı açıklamada, özellikle Kepez ve Muratpaşa ilçelerinde yoğun su baskını ihbarı aldıklarını söyledi.

 
Yaklaşık 150 itfaiye ekibi ile kentteki su baskını diğer olaylara müdahalede bulunduklarını anlatan Pehlivan, “Daha çok cadde ve sokaklarda yoğun su birikimi mevcut. Herhangi bir yaralanma söz konusu değil. Vatandaşlar bu tür havalarda mümkün olduğunca dışarı çıkmamalı” dedi.

 
Pehlivan, il genelinde 500’ün üzerinde ev ve iş yerinde su baskını ihbarı aldıklarını kaydetti.

DİĞER HABERLER
Marketlere 'ucuz et' satışı başlıyor

 
Kırklareli

 
Kırklareli’de de sağanak yaşamı olumsuz etkiliyor.

 
Balkanlar’dan gelen yağışlı havanın etkisine giren kentte, zaman zaman sağanak etkili oluyor. Sağanak nedeniyle hem yayalar hem de sürücüler trafikte zor anlar yaşıyor.

 
Trafik polisleri, yoğun kavşaklarda önlem alarak trafik seyrinde tıkanıklık olmaması için düzenleme yaptı.

 
Karacaibrahim, Karakaş, Bademlik, İstasyon ve Pınar mahallelerinde bazı caddeler ve sokaklarda su birikintileri oluştu.

 
Kırklareli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, su biriken cadde ve sokaklarda bulunan rögar kapaklarını kaldırarak, suyu tahliye ediyor.
Meteoroloji yetkilileri hava sıcaklığının 10 derece yaşandığı kentte sağanağın yarına kadar aralıklarla, zaman zaman da şiddetli devam edeceğini belirtti.

 
Yetkililer son 24 saatte metrekareye 31 kilogram yağış düştüğünü bildirdi.

 
Edirne

 
Edirne’de de sağanak yaşamı olumsuz etkiliyor.Balkanlar’dan gelen yağışlı hava sisteminin etkisine giren kentte sağanak sabaha karşı şiddetini artırdı.

 
Sağanak nedeniyle hem yayalar hem de sürücüler trafikte zor anlar yaşadı. Trafik polisleri yoğun kavşaklarda önlem alarak trafik seyrinde tıkanıklık olmaması amacıyla düzenleme yaptı.

 
Bazı caddeler ve sokaklarda su birikintileri oldu.

 
Meteoroloji yetkilileri hava sıcaklığının 9 derece yaşandığı kentte sağanağın yarına kadar aralıklarla, zaman zaman da şiddetli olarak devam edeceğini belirtti.

DİĞER HABERLER
Dünya Hububat Durumu

 

AA


17 Ekim 2013. 13:50
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x