Zaman Gazetesi’ne kayyum


151514

 

 

 

İstanbul 6. Sulh Ceza Hakimliği, Zaman Gazetesi’ne kayyum atadı.

 

 
İstanbul 6. Sulh Ceza Hakimliği, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talebi üzerine Zaman gazetesine kayyum atanmasına karar verdi.

 

 

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talebini değerlendiren İstanbul 6. Sulh Ceza Hakimliği, gazetenin bağlı bulunduğu Feza Gazetecilik’e kayyum atanmasına karar verdi.

 

 

Bu arada, kayyum atanmasının ardından Zaman gazetesinin Yenibosna’daki binasının ana giriş kapısının zincirle kilitlendiği görüldü.

 

 
CHP’den tepki

 

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Zaman Gazetesi ve bağlı kuruluşlarına kayyum atanması ile Boydak Holding yöneticilerine yönelik operasyonu değerlendirdi.

 

 

Yazılı açıklama yapan Kılıçdaroğlu, “Bu kayyum kararı, son yıllarda ülkemizde sıkça görülen medya özgürlüğünün ortadan kaldırılmasına dönük uygulamaların yeni bir örneğidir” ifadesini kullandı.

 

 

TGC’den açıklama

 

 

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Yönetim Kurulu’nca yapılan açıklamada ise “Kayyum atama sistemi medyayı susturmanın yeni aracı oldu” denildi.


Diğer Haberler:
Et spekülatörlerine fırsat vermeyelim
Yazan - 4 Mart 2016. Kategori MANŞET. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık

Yoruma kapalı