Zeytinyağının lider markaları resmen satıldı


Anadolu Grubu, Ana Gıda’daki yüzde 55 hissesini ABD merkezli Bunge’ye devretti. Komili, Kırlangıç ve Sezai Ömer Madra’nın resmen Bunge’nin oldu.

Anadolu Endüstri Holding, Ana Gıda’nın hisseleri dünyanın en büyük bitkisel yağ üreticilerinden ABD merkezli Koninklijke Bunge B.V.’ye devir işlemleri tamamlandı.

Anadolu Endüstri Holding tarafından (AEH) Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada, “Bağlı ortaklığımız Anadolu Endüstri Holding A.Ş.’nin (AEH) Ana Gıda İhtiyaç Maddeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş (Ana Gıda) şirketinde sahip olduğu yüzde 55.25 hisselerinin Koninklijke Bunge B.V.’ye satış işlemleri bugün tamamlanmış olup, toplam 55.62 milyon lira tutarındaki satış bedeli nakden tahsil edilmiştir. Mevcut durum itibariyle AEH’nin Ana Gıda’da herhangi bir hissesi kalmamıştır” denildi.

Ana Gıda’nın içerisinde Komili, Kırlangıç, Olio Albero gibi önemli markalar yer alıyor.

32 ülkede faaliyet gösteriyor

Bunge, 1818 yılında tahıl ticareti yapmak üzere Amsterdam/Hollanda’da kuruldu. Şirketin büyümesi ve faaliyet alanının genişlemesi ile birlikte 1856’da şirket merkezi Anwers/Belçika’ya, 20 yüzyılda Güney Amerika’ya ve 1999 yılında da New York’a taşındı.

Uluslararası düzeyde faaliyet gösteren Bunge’nin 4 kıtada, 32 ülkede, 25 binden fazla çalışanı, 400’den fazla fabrika, depo, alım merkezi bulunuyor.


21 Şubat 2017. 18:15
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x