Ziraat Bankası Genç Çiftçi Akademisi’nde İlk Ders Zili Çaldı


  

Ülkemiz gençlerinin tarıma olan ilgisini arttırmak, tarımsal üretim ve yatırım yapmayı öğretmek, eğitimli ve bilinçli genç çiftçiler yetiştirmek ve gençlere tarım alanında girişimcilik bilincini kazandırmak amacıyla, Ziraat Bankası tarafından geliştirilen Ziraat Bankası Genç Çiftçi Akademisi’nde ilk ders zili Ankara’da çaldı.

 

Ziraat Bankası Genç Çiftçi Akademisi, geçtiğimiz ay Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi ile Ziraat Bankası arasında imzalanan protokolle hayata geçirilmiş ve büyükbaş süt hayvancılığı konusunda ilk başvuruları almaya başladığını duyurmuştu.

 

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Ziraat Bankası Tarım Politikaları Bölüm Başkanı Ferhat Pişmaf, “Eylül ayında tanıtımını yaparak başvuru almaya başladığımızı duyurduğumuz Genç Çiftçi Akademimize gerek sektör temsilcileri gerekse gençlerimiz büyük ilgi gösterdiler. Pilot olarak belirlediğimiz Ankara’da büyükbaş süt hayvancılığı konusundaki programa bine yakın başvuru aldık. Bu başvurular içinden yirmi kişilik ilk sınıfımızı oluşturduk ve dün ilk ders zilimizi çaldık” dedi.

 

Ferhat Pişmaf, Genç Çiftçi Akademisi’nin ilk sınıfında yer alan gençlerin böyle bir programa kabul edilmelerinden dolayı hayli heyecanlı olduklarını sözlerine ekleyerek, ilk dersin katılımcı genç çiftçi ve çiftçi adaylarıyla tanışmaya ve Ziraat Bankası Genç Çiftçi Akademisi’nin vizyonunu paylaşmaya ayrıldığını, katılımcı gençlerden aldıkları enerjinin ve gözlerindeki heyecanın kendilerini daha da cesaretlendirdiğini ifade etti.

DİĞER HABERLER
VIV Select Türkiye 2025 Fuarı 24-26 Nisan tarihlerinde 11.kez kapılarını dünyaya açacak

 

Kısa süre sonra farklı illerde de başvuru almaya başlayacaklarını belirten Ferhat Pişmaf, “Ziraat Bankası Genç Çiftçi Akademisi’nin pilot uygulamasını Ankara’dan ve büyükbaş süt hayvancılığı konusuyla başlattık. Programa katılmak için başvuru süresi bulunmuyor, başvurular her zaman açık ve başvuru sahibi kendisi için uygun olan dönemi de belirtiyor. Ankara’daki program için başvurmuş olan ve bundan sonra başvuracak gençlerimiz sonraki sınıflar için değerlendirilecek. Diğer bazı şehirlerdeki üniversitelerimizle görüşmelerimiz devam ediyor. Kısa süre sonra farklı illerimizde de öncelikle yine büyükbaş süt hayvancılığı konusunda başvuruları alıp, eğitimleri başlatmayı ve diğer taraftan da uygun yerlerde küçükbaş hayvan yetiştiriciliği ile örtüaltı tarımı konularındaki eğitim programlarını da uygulamaya almayı hedefliyoruz” dedi.

 

TÜRKİYE CUMHURİYETİ

ZİRAAT BANKASI

GENEL MÜDÜRLÜĞÜ


24 Ekim 2018. 09:44
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x