Zoetis’in yöneticiliğine Burhan Hacı getirildi.


Dünyanın en büyük hayvan sağlığı şirketi Zoetis’in GEM (Geographic Expansion Markets) bölgesi yöneticiliğine Burhan Hacı getirildi.

 

Pfizer’in Hayvan Sağlığı birimiyken bir şirket bölünmesiyle dünyanın ve Türkiye’nin en büyük hayvan sağlığı şirketini oluşturan Zoetis’in yeni yapılanması çerçevesinde GEM (Geographic Expansion Markets – Coğrafi Genişleme Pazarları) bölgesi yöneticiliğine bir Türk yönetici atandı. Aralık 2013 itibariyle 60 ülkenin bulunduğu yeni GEM bölgesinin lideri Burhan Hacı

oldu.

 

unnamedBurhan Hacı yeni görevinde Orta Doğu, Kafkaslar, Kuzey, Batı ve Orta Afrika’daki 60 farklı ülkeden oluşan ve yüksek potansiyel taşıyan bir bölgeyi yönetecek. Burhan Hacı Zoetis’in hızlı bir giriş yapmayı planladığı GEM bölgesinde hayvan sağlığı pazarının gerçek potansiyeline ulaşması için yapılacak yatırım ve çalışmaların yürütülmesinden sorumlu olacak.

 

 

Burhan Hacı yeni görevi hakkında şunları söylüyor: “EuAfME gelişen pazarlarının içindeki dört bölgeden biri olan GEM bölgesi pek çok açıdan yüksek potansiyele sahip bir bölge. GEM ülkeleri hayvansal proteine olan yüksek ihtiyaçları paralelinde yapacakları hayvansal üretim artışlarını veteriner sağlık ürünleri ve servisleri ile gerçekleştirecekler. Zoetis’in keşfedip geliştirdiği birçok ürün bu pazarlardaki hayvancılığın gelişmesine destek olacak. Ayrıca, Zoetis’in bu bölgedeki ticari varlığını hızla oluşturmamız, bize ‘ilk olma’ avantajını da getirecektir. Ancak, bu pazarları tam potansiyellerine ulaştırmak için daha fazla yatırım ve hedefe yönelik lokal çalışmalar gerçekleştirmek önem taşıyor. Şirketimizin tüm bölümlerinde olduğu gibi, deneyimli bir takım eşliğinde GEM bölgesinde görev yapacak olmaktan dolayı heyecan duyuyorum. Zoetis olarak burada liderliğimizi oluşturacak yatırımları gerçekleştirirken, ürünlerimiz ve hizmetlerimizin kalitesini en üst düzeyde tutmaya, pazarların ihtiyaçlarına yönelik yeni ürünler geliştirmeye, veteriner hekim ve yetiştiricilerle olan işbirliğimizi artırmaya çalışacağız.”

 

 

Burhan Hacı hakkında

Burhan Hacı, 20 yıldan bu yana Türkiye, Kuzey Afrika ve Ortadoğu genelinde satış, pazarlama, genel ve bölgesel yönetim de dahil çeşitli önemli görevler üstlenmiştir. 2005’ten bu yana Türkiye Veteriner Sağlık Ürünleri Sanayicileri Derneği (VİSAD) Başkanlığı yapmakta olan Burhan Hacı, İstanbul Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi mezunu olup, aynı fakültede doktora yapmıştır.


8 Ocak 2014. 15:36
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x