Zorlu’nun domatesleri Eceabat’tan gelecek


files_photos_gul[4efb24ad784823a259dd1e3b9ac94102]

 
Çanakkale Eceabat’ta Kilye markasıyla organik tarım yapan Selim Ellialtı, Zorlu’ya mekan açacak olan dünyaca ünlü İtalyan restoranlarından Eataly’den domates ve zeytinyağ siparişi aldıklarını söyledi

Zorlu’ya mekan açacak olan dünyaca ünlü İtalyan restoranlarından Eataly, mutfağında kullanacağı domates ve zeytinyağını Çanakkale Eceabat’ta üretim yapan Kilye markasından alacak.
New York’ta ‘görülecek yerler listesi’nde ilk sıralarda olan restoran-market konsepti Eataly’den 50 ton domates ve 50 ton zeytinyağı siparişi aldıklarını söyleyen Kilye’nin Kurucusu Selim Ellialtı, “Eataly yetkilileri bize, bir yıldır Türkiye’yi dolaştıklarını numuneler alıp İtalya’ya teste gönderdiklerini söylediler. Sonunda mutfaklarının ana ürünleri olan domates ve zeytinyağını Kilye’den almaya karar vermişler” dedi.

 

‘Katkı kullanmıyoruz’

 

Milliyet’in haberine göre,Kilye markasıyla geleneksel yöntemleri yeni teknolojilerle birleştirerek üretim yaptıklarını ifade eden Ellialtı, mahsulleri mevsiminde işlediklerini hiçbir katkı kullanmadıklarını belirtti.
Kilye markaları için yeni yatırım ve büyüme planları bulunduğunu kaydeden Ellialtı, “Doğal ve organik tarım yapabileceğimiz arazilerimizi genişletiyoruz. Ayrıca satış kanallarımızı artırıyoruz. Metro market ile anlaşma yahptık. Macro’yla da görüşmelere başladık” diye konuştu.

 
Bruschetta seti çıktı, menemen yolda

 
Kilye’nin ürün çeşitliğini de artıracaklarını belirten Selim Ellialtı, şu bilgileri verdi: “En son olarak ‘Bruschetta seti’ çıkardık. Bu sette zeytinyağı, doğranmış domates, zeytin ezmesi ve çıtır gevrek var. Ürün gamımıza ayrıca kurutulmuş domates ve kahvaltılık bir karışım ekledik. Bunların yanı sıra menemen konservesi üretimi planlıyoruz. Kilye’nin ürün yelpazesinde zeytinyağı, sofralık zeytin çeşitleri, zeytin ezmesi, domates konservesi, salça, pekmez, tahin, komposto, közlenmiş biber konservesi, reçel ve marmelat, kabuklu dış badem, ceviz, susam, zeytinyağlı sabun ve zeytin ağacından özel üretim tabaktan oluşan 32 çeşit ürün var.”

DİĞER HABERLER
Rusya'nın para hamlesi Türkiye'ye de yarayacak

 

 


21 Eylül 2013. 13:07
0 0 Oylar
Okuyucu puanı:
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x