40 milyon kutu süt okul depolarında kalmış

Sosyal medyada paylaş.

sssANKARA – CHP İstanbul Milletvekili Nur Serter, yaklaşık 40 milyon 31 bin 58 kutu sütün okulların depolarında kaldığını ve dağıtımının yapılamadığını iddia etti.

 

Serter yaptığı yazılı açıklamada, Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2012-2013 eğitim öğretim yılının 2. döneminde okul öncesi kurumlarda ve ilkokullarda eğitim gören öğrencilere haftada 3 gün olmak üzere süt dağıtımına başladığını belirterek şöyle dedi: “Milli Eğitim Bakanlığı 200 ml UHT sütü ortalama 44,52 kuruşa mal etmiştir.Okulların kapanmasından önceki iki hafta, çeşitli sebeplerle öğrencilerin yoğun devamsızlık yaptıkları bilinmektedir.Araştırmalarımız sonucunda yaklaşık 40 milyon 31 bin 58 kutu sütün okulların depolarında kaldığı ve dağıtımının yapılamadığı tespit edilmiştir.Bazı okul yöneticileri, sütlerin iade edilmeyeceği yönünde emir aldıklarını belirtmişlerdir.
Okul yöneticilerine ilçe ve il milli eğitim müdürleri ‘başınızın çaresine bakın’ demişlerdir.
Bu bilgilere göre devletin toplam 17 milyon 821 bin 827 lirası çöpe atılmıştır. AKP yapmaya çalıştığı bütün işlerde olduğu gibi ‘okul sütü’ projesinde de sınıfta kalmıştır. AKP’nin sütleri de okulların depodan bozma sınıflarında kalmıştır.”


Sosyal medyada paylaş.

URL: http://www.ciftlikdergisi.com.tr/?p=42521

Yazan - Haz 28 2013. Kategori SÜT VE SÜT ÜRÜNLERİ, GIDA. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık

Yoruma kapalı