5 Yıldızlı Otel Kapandı


Marti-Istanbul-Hotel-Bedroom_interior_billboard

 

Martı Istanbul Hotel’in faaliyetleri sona erdirildi

 

Yüksek kira maliyetine karşın düşen kârlılığın etkisiyle Martı Istanbul Hotel’in faaliyetlerinin sona erdirilmesine karar verildi.

 

 

Martı Otel, Yönetim Kurulu Toplantısında, Martı Istanbul Hotel’in faaliyetlerinin sona erdirilmesine oy birliği ile karar verdi.

 

Martı Otel tarafından KAP (Kamuyu Aydınlatma Platformu)’a yapılan bildiride Yönetim Kurulu Toplantısında, Martı Istanbul Hotel’in faaliyetlerinin sona erdirilmesine oy birliği ile karar verildiği belirtildi.

 

Martı Otel’in KAP’a yaptığı açıklama şu şekilde:

 

Şirketimiz; şehir otelciliği kapsamında, Taksim’de Park Holding’e ait olan binayı 2011 yılında kiralamış, 30 yıllık bir yatırım projesi olarak konumlandırarak 2012 yılında işletmeye açmıştır. Turizm sektöründe mücbir sebep sayılabilecek terör olayları, pazar şartlarında öngörülemeyen değişikliklere neden olmuş,sektördeki diğer oteller gibi, 270 odalı 5 yıldızlı Martı Istanbul Hotel’ de de düşen doluluk oranları ve oda fiyatları, karlılık beklentilerimizi karşılamaz hale getirmiştir. Bu olağanüstü gelişmeler ışığında şirket olarak Martı İstanbul Hotel’in faaliyetlerinin akıbeti hakkında kiraya veren ile görüşmeler yürütülerek yeni bir protokol için çalışma yapılmıştır.

 

Ancak kiraya veren ile görüşmelerde ortak bir noktada buluşulamamıştır. Gelinen noktada, Martı Otel İşletmeleri A.Ş. olarak oluşan pazar şartlarında alacağımız pozisyonla ilgili derinlemesine analizler yapılmıştır. Şirketimizin 01.04.2015-31.12.2015 konsolide cirosunda %21,13, bilanço aktiflerinin içinde %8,78 nispetinde payı olan Martı Istanbul Hotel hakkında; yukarıda bahsi geçen şekilde gerek pazar koşulları gerekse pazar şartlarına uyumlanamayan, otelin açıldığı tarihten beri ciroya oranı toplamda %61’e ulaşan yüksek kira maliyetleri sebebiyle, İstanbul Taksim’de kiracı olarak yer aldığımız binada otel işletmemizin Şirketimiz menfaatlerine uygun olmayacağı görüşü ağırlık kazanmıştır.

 

Bu değerlendirmeler sonrası Martı Istanbul Hotel faaliyetlerinin sona erdirilmesine oy birliği ile karar verilmiştir.


Yazan - 9 Nisan 2016. Kategori MANŞET. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x