Ana Başta Taç İmiş, Her Derde İlaç İmiş.Bir evlat Pir olsa da anaya muhtaç imiş.

Ana Başta Taç İmiş, Her Derde İlaç İmiş.Bir evlat Pir olsa da anaya muhtaç imiş.

Anneler Gününüz Kutlu Olsun…..

Anneler Günü annemize olan sevgimizi ona gösterebileceğimiz çok güzel bir gündür. Aslında anneler her gün hatırlanmalıdır. Ama bu özel günde siz de bir buket çiçekle ya da birkaç güzel sözle annenizi mutlu edebilirsiniz.

Her zaman senin karşında masum ve sevgine muhtaç bir çocuk ruhuyla dururum. Çünkü sen benim annemsin. Beni benden çok tanıyansın, bilensin. Bana sarıldığın zaman tüm dertlerimi yok edensin. Anneler günün kutlu olsun ey aziz kadın, annem!.

Anneler Günü ve Anlamı   Bilindiği üzere her yıl mayıs ayının 2. pazar günü Anneler Günü olarak kutlanır. Anneler Günü bu yıl 13 Mayıs 2012 tarihine denk geliyor.   1908 yılında, Anna Jarvis annesini kaybettikten sonra her yıl düzenli olarak annesini anması ile başlayan “Anneler Günü” kutlama serisi,Amerikan Kongresi’nin 1914 te bu olaydan etkilenip,ülke çapında kutlanan bir bir gün olması yönündeki kararı ile ilk kez resmi olarak kutlandı.

Türkiye’de ise 1955 yılından bu yana resmi olarak yıl mayıs ayının 2. pazar günü anneler günü olarak kutlanmaktadır.   Bu evrensel günde, Dünyada milyonlarca anne, çocukları tarafından sevgi ve saygı ile anılır.   Anneler günü, anneleri onurlandıran bir tatil günüdür. Değişik günlerde ve dünyada değişik ülkelerde kutlanır. Bu günde anneler çeşitli hediyeler alır.   Anneler Günü annemize olan sevgimizi ona gösterebileceğimiz çok güzel bir gündür. Aslında anneler her gün hatırlanmalıdır. Ama bu özel günde siz de bir buket çiçekle ya da birkaç güzel sözle annenizi mutlu edebilirsiniz.

URL: http://www.ciftlikdergisi.com.tr/?p=28208

Yazan - May 13 2012. Kategori GÜNCEL. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık

Yoruma kapalı

| Designed by Mavikedi internet Hizmetleri |