İhtiyaç sahiplerine ‘iftar bileti’


dar-gelirliler-iftar-bileti-ile-oruc-acacak-20140624AW126526-2

 

 

Belediye Başkanı Çağırıcı, ramazanda hayırseverlerin katkısıyla ihtiyaç sahibi bin ilçe sakinine iftar biletini dağıtılacağını belirtti.

 

 

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, ramazanda hayırseverlerin katkısıyla ihtiyaç sahibi bin ilçe sakinine iftar biletini dağıtılacağını belirterek, “Böylece bakıma muhtaç, engelliler ile ihtiyaç sahipleri evlerine yakın restoran ve lokantalarda iftarlarını yapabilecek” dedi.

 

Çağırıcı, Kirazlı Metrosu İstasyonu yanında kurdukları etkinlik alanında, ramazan etkinlikleri ve programları hakkında bilgi verdi.
Ramazanı anlamına uygun şekilde yaşamak için ilçede çeşitli etkinlikler gerçekleştireceklerini belirten Çağırıcı, ramazanın ülkeye ve İslam alemine huzur ve bereket getirmesini diledi.

 

“İhtiyaç sahiplerine iftar bileti ve alışveriş çeki dağıtılacak”

 

Belediye Başkanı Çağırıcı, bu yıl da 100 bin ilçe sakininin ramazan ayı boyunca kurulacak bereket sofrasında buluşacaklarına dikkati çekerek, 22 mahallede her gün kurulacak iftar sofrasında, 5 bin kişinin ağırlanacağını aktardı. Davetlilere çorba, sıcak yemek, tatlı, hurma, su ve ayran ikram edileceğini belirten Çağırıcı, şu bilgileri verdi:

“Ramazanda ihtiyaç sahipleri de unutulmadı. Hayırseverlerin katkısıyla ihtiyaç sahibi bin ilçe sakinine iftar bileti dağıtılacak. Bakıma muhtaç, engelliler ile ihtiyaç sahipleri evlerine yakın restoran ve lokantalarda iftarlarını yapabilecek. İlçede 10 bin ihtiyaç sahibi de kendilerine verilen 100 liralık alışveriş çeki ile marketlerden iftarlıklarını alabilecek. Osmanlı geleneği Askıda Ekmek Projesi kapsamında da ilçe sakinleri bir ekmek de ihtiyaç sahipleri için alacak.” AA


Yazan - 2 Haziran 2016. Kategori MANŞET, GIDA, ETKİNLİKLER. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x