Bir tas çorbayla evsizlere ‘umut’ oluyorlar


thumbs_b_c_b5a72cc9a6743f24e335a45d0e8a3ac6

 

 

 

 

 

Bir tas çorbayla evsizlere ‘umut’ oluyorlar

 

Yardım gönüllüsü Mustafa Fazlı Karaman ve arkadaşları, soğuk kış gecelerinde İstanbul’un birçok ilçesini gezerek “Aşhane” adını verdikleri minibüsle evsizlere her gün sıcak çorba ikram ediyor

 

İSTANBUL – Kaan Burak Şen-AA

 

Yardım gönüllüsü Mustafa Fazlı Karaman, AA muhabirine yaptığı açıklamada, evsizlere 1 yılı aşkın süredir çorba dağıttıklarını söyledi.

 

Çorba dağıtımı yaptıkları minibüsün içini, hijyen sağlamak amacıyla 500 kilogram krom malzemeyle döşediklerini anlatan Karaman, aracın tasarlanmasının bir yıl sürdüğünü kaydetti.

 

Sokaklarda yaşamak zorunda kalanların sosyal hayattan dışlandığına işaret eden Karaman, şöyle konuştu:

“Evsiz olmak durumunda kalmış, sosyal dışlanmaya maruz kalan ağabeylerimiz, ablalarımız, kardeşlerimiz, hedef kitlemizi oluşturuyor. Bu manada Kadıköy’de aldığımız çorbayı Üsküdar Harem Otogarında, Kara Davut Paşa Camisi, Zeytinburnu Kazlıçeşme Parkı, Eyüp Sultan Camisi avlusu, Fatih’te 3-4 otobüs durağından sonra Aksaray metro istasyonunda genellikle bitiriyoruz.”

haber%2f2016%2f12%2fashane_555

Evsizlerin dertlerini de dinliyorlar

 

Çorba ikram ettikleri evsizlerin sorunlarını da dinlediklerini dile getiren Karaman, “Amacımız; sosyal sorumluluğumuzu, yardım etme güdümüzü, Türk toplumunun geleneğinden gelen bu özü, biraz daha ortaya çıkarmak. Bu manada aslında istediğimiz şeyi de aldık. Bugün Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde ‘Aşhane’ oluşumu altında sivil, sosyal sorumluluk olarak çeşitli hareketler başladı.” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Yazan - 27 Aralık 2016. Kategori MANŞET, GIDA. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x