İki Hacı’mızda “Domuz Gribi” Tesbit Edildi…..


 Akdağ, Türkiye’ye getirilen hacılardan ikisinde domuz gribi tespit edildiğini söyledi.

Hastalık teşhisi konulan hacılar ambülans uçakla Türkiye’ye getirildiler.
        
ERZURUM – Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Türkiye’ye getirilen hacılardan ikisinde domuz gribi tespit edildiğini söyledi.

Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak ile Erzurum’da bulunan Bakan Akdağ, 2011 UNIVERSIADE Koordinatörlük Merkezi’nde düzenlenen Erzurum 2011 UNIVERSIADE Hazırlık ve Düzenleme Kurulu Toplantısı’ndan sonra, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bakan Akdağ, bir soru üzerine altı hacının ambulans uçakla Türkiye’ye getirildiğini söyleyerek, şunları kaydetti:

“Hacıların Türkiye’ye uçak ambulanslarla getirilmesinin sebebi domuz gribi değil. Biz başından beri yurt dışında olan vatandaşlarımızı biliyorsunuz ihtiyaçları olduğunda uçak ambulansla Türkiye’ye taşıyoruz. Hatta komşu ülkelerden ihtiyacı olanları da taşıyoruz. Mesela Gazze’den bebekler getirdik. Bundan sonra da getireceğiz. Bu anlamda on civarında hacımız uçak ambulansla getirilmesi gerekli olan hacılar olarak arkadaşlarımız tespit etti. Bunlardan altısı getirildi, dördü de bu ay içerisinde Türkiye’ye getirilecek. Türkiye’ye getirilen bu hacılardan ikisinde domuz gribi tespit edildi. Çalışmalar bu doğrultuda devam ediyor.”


Diğer Haberler:   Diyabette tavuk eti gerçeği…

URL: http://www.ciftlikdergisi.com.tr/?p=6829

Yazan - Kas 28 2010. Kategori SAĞLIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık

Yoruma kapalı