Dr. Canan Karatay’a Yanıt:

 

 

32 Yıllık Bal Üreticisinden Prof. Dr. Canan Karatay’a Yanıt:

 

 

HİÇBİR ARININ FITRATINDA GDO’LU BAL ÜRETMEK YOKTUR

 

 

Prof. Dr. Canan Karatay’ın balın içinde genetiği değiştirilmiş organizma (GDO) bulunduğuna yönelik açıklamaları, bal üreticilerinin tepkisini topladı. Gerçek bir balda GDO’ya rastlamanın mümkün olmadığının altı çizilirken, balın; nektar, su ve arı üçgeninde oluştuğu belirtildi.

 

 

Balın, genetiği değiştirilmiş organizma (GDO) içerdiğine yönelik açıklama yapan Prof. Dr. Canan Karatay’atepkiler gelmeye başladı. Gerçek balın, yüksek rakımlarda yer alan bitkilerden elde edildiğini belirten Honeyci’nin kurucusu ve 32 yıllık bal üreticisi Ahmet Bağran Aksoy, arıların doğal ortamdaki bitkilerden bal elde ettiğini ve GDO’ya rastlanamayacağını kaydetti.

 

SadeceBal Adı Altında Satılan Maddelerde GDO Vardır

 

 

Prof. Dr. Canan Karatay’ın gerçek balın içinde GDO olduğuna yönelik açıklamalarına yanıt veren Aksoy, “Gerçek bir balda, GDO bulunması mümkün değildir. Bal; nektar, su ve arı üçgeninde oluşan özel bir üründür. Kapalı alanlarda mısır şurubu, bal esansı ile gıda boyası kullanılarak yapılan ve bal adı altında satılan maddelerin içinde, GDO’nun yanı sıra birçok kanserojen madde vardır. Ancak, yeryüzündeki hiçbir arının fıtratında GDO’lu bal üretmek yoktur” dedi.

URL: http://www.ciftlikdergisi.com.tr/?p=113821

Yazan - Nis 19 2017. Kategori ARICILIK, HAYVANCILIK, MANŞET. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık

Yoruma kapalı

| Designed by Mavikedi internet Hizmetleri |