ERPİLİÇ Sponsorluğunda Yamaç Paraşütü

Bolu Sporaktif Havacılık ve Doğa Sporları Derneği Abant’ta paraşütçüler, Anadolu Ajansının (AA) 90. kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında yamaç paraşütü gösterisi yaptı.

Türk Hava Kurumu (THK) Bolu Şubesi ve Bolu Sportif Havacılık ve Doğa Sporları Derneği tarafından, Anadolu Ajansının 90. kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Abant’ın Örencik Yaylası’nda ”Motorlu uçak gösterileri ve yamaç paraşütü uçuşu” gerçekleştirildi.

Abant Çepni bölgesinin ülkemizdeki en iyi eğitim alanlarına sahip olduğu gösterdi. Türkiye genelinden 250 – 300 kişilik yamaç paraşütü, yelken kanat ve model uçak sporu, yaptılar. THK Hedef Milli Takım Pilotları, Yıldız Teknik Üniversitesi Havacılık, Akdeniz üniversitesi Havacılık,  Gazi Üniversitesi,  Hacettepe Üniversitesi Kulüpleri hatta Bursa, Kayseri,  İstanbul , Ankara, Fethiye ve ismini sayamadığımız serbest uçucular faaliyete katıldılar. Erpiliç  Bolu’ya gelen yerli ve yabancı turistlere döner dağımı yaptı.

Etkinliğe Bolu Valisi İbrahim Özçimen, AA Genel Müdürü Dr. Hilmi Bengi, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun, AA Yurt Haberleri Müdürü Fatih Ferhat Sürmeli, Bolu Sportif Havacılık ve Doğa Sporları Derneği Başkanı Fatih Yamaner, çok sayıda davetli ve vatandaşlar katıldı.

URL: http://www.ciftlikdergisi.com.tr/?p=287

Yazan - Ağu 30 2010. Kategori ETKİNLİKLER. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık

Yoruma kapalı

| Designed by Mavikedi internet Hizmetleri |