Et ve Süt Kurumu,2015’de koyun ve keçi etini yüzde yirmi artırıyor….

Sosyal medyada paylaş.

 

unnamed (1)

 

 

 

Kamu kurumları ile 2015 yılı için yenilediği sözleşmelere dana eti satışı yanında, koyun ve keçi etini de ekleyerek,küçükbaş hayvancılığın desteklenmesi ve etinin daha fazla tüketilmesini amaçlayan Et ve Süt Kurumu (ESK), kamu kurumlarının dana eti ihtiyacının yanı sıra, koyun ve keçi eti de pazarlamaya hazırlanıyor.

 

Yeterli ve dengeli beslenme önceliğimiz

 

Piyasada düzenleyici ve destekleyici bir rol üstlenen ESK’nın, besicileri desteklemek ve tüketicilere de uygun fiyata ürünler ulaştırmak için çalışmalarının devam ettiğini belirten Et ve Süt Kurumu Genel Müdürü Kasım Piral, “Toplumun yeterli ve dengeli beslenmesi önceliğimiz” dedi

 

Ülke kırmızı et ihtiyacının ağırlıklı olarak büyükbaş hayvanlardan karşılandığını belirten Genel Müdür Piral, “Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile birlikte, büyükbaş ürünlerin yanında, küçükbaş ürünlerin tüketimini artırmayı hedefliyoruz. ”şeklinde devam etti.
Koyun, kuzu ve keçi eti satışları yükselecek

 

“Kamu kurumları ile yaptığımız anlaşmalar sonucunda, önümüzdeki dönemde koyun ve keçi eti satışlarımızı yüzde yirmi oranında artırmış olacağız. Yeni yılda, kurum mağazalarımızda da koyun, kuzu ve keçi eti satış miktarlarımızı yükselteceğiz. Halkımıza uygun fiyata ve sağlıklı küçükbaş eti ulaştıracağız.” diyen Piral, ayrıca başta askeri kuruluşlar olmak üzere, pek çok kamu kurum ve kuruluşunun kırmızı et ihtiyacını, ESK’nın karşıladığını söyledi.


Sosyal medyada paylaş.

URL: http://www.ciftlikdergisi.com.tr/?p=70489

Yazan - Ara 31 2014. Kategori HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık

Yoruma kapalı

| Designed by Mavikedi internet Hizmetleri |