‘Halal Dünya Marketleri’ Açılışları Başladı

GİMDES’in denetiminde tüm sertifikalı helal ve sağlıklı ürünleri bir çatı altında toplayacak HALAL DUNYA MARKETLERİ Bağcılar şubesi açıldı

GİMDES’in sertifika verdiği 160 kadar firmanın ürünlerinin bulunacağı markette tavuk, kırmızı et, peynir, dondurulmuş gıdalar, süt, kaşar, un, yağ, çay, şeker, su, makarna, bal, ayran, yoğurt, tahin, pekmez gibi ana gıdaların yanı sıra bisküvi, çikolatalı gofret, bebe ve yetişkinler için şampuan ve diş macunu da satılacak. Markette satılacak tüm ürünler Gıda ve İhtiyaç maddeleri denetleme ve sertifikalandırma araştırmaları derneği(GİMDES) tarafından denetlenmiş ve sertifikalandırılmış olacak.

Uzun zamandır fizibilitelerinin yapıldığı Halal Dunya Marketleri, GİMDES’in denetleme yetkisi altında ve ticari bir bağlantısı olmadan ilk marketini Bağcılar’da açtı. Bir yıl gibi bir süre de öncelikle İstanbul’da şubeler açmayı daha sonra Türkiye’nin diğer şehirlerinde de açılacak şubelerle büyümeyi planlayan Halal Dunya Marketleri uzun vadede Avrupa’ya ve Orta Doğu’ya da marketler açmayı planladıklarını bildirdi.

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, GİMDES Başkanı Dr. Hüseyin Kâmi Büyüközer ve GİMDES Fıkıh Kurulu üyesi Fatih Kalender’in de katıldığı açılışta bir çok sertifikalı firmalar sertifikalı ürünlerini tanıtmak için ikram etmek üzere stand açtılar.

 

URL: http://www.ciftlikdergisi.com.tr/?p=18806

Yazan - Kas 3 2011. Kategori GIDA. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık

Yoruma kapalı

| Designed by Mavikedi internet Hizmetleri |