“Hayatın Kaynağı Yumurta”Ödüllü Resim Yarışması Düzenlendi…

707-B-20131207135736-yumbir-resim-yarismasi-Yumurta Üreticileri Merkez Birliği teması “Hayatın Kaynağı Yumurta ve Yumurta Keşifleri”olan bir öykü ve resim yarışması düzenledi.

 

 

Milli Eğitim Bakanlığı Yenilikler ve Teknolji Genel Müdürlüğü koordinasyonunda, İlkokul (1-2-3 ve 4 üncü sınıflar) ve Ortaokul (5-6-7 ve 8 inci sınıflar) öğrencileri arasında yapılacak olan yarışma ödüllü olacak.

 

 

 

 

Doğal ambalajında, değerli bir besin olan yumurta konusunda öğrenciler arasında bir farkındalık oluşturulmasını ve bilinç düzeyinin geliştirilmesinin amaçlandığı yarışmaya büyük katılımın olması bekleniyor.

 

 

Yarışmanın konusu ve amacı

 

MADDE 1: (1) İlkokul (1,2,3 ve 4 üncü sınıflar) öğrencilerine yönelik düzenlenen teması “HAYATIN KAYNAĞI YUMURTA VE YUMURTA KEŞİFLERİ” olan ödüllü resim yarışması ile doğal ambalajında, en sağlıklı ve en değerli besin olan yumurta konusunda öğrenciler arasında bir farkındalık oluşturulması ve bilinç düzeyinin geliştirilmesi amaçlanmıştır.

 

 

Yarışmaya katılım:

 
MADDE 2– (1) Yarışmaya Mili Eğitim Bakanlığına bağlı resmi ve özel ilkokulların (1,2,3 ve 4 üncü sınıflar) öğrencileri katılabilir.

 

 

 

Yarışmaya katılacak eserlerde aranan şartlar

 

 


            MADDE 3- (1) Yarışmaya katılacak eserlerde aşağıdaki şartlar aranır.
a) Yarışmaya gönderilecek resimlerde resim tekniği serbesttir.
b) Resimlerin daha önce herhangi bir yarışmaya katılmamış, herhangi bir yarışmada ödül almamış ve herhangi bir yayın organında yer almamış olması gerekir.
c) Resimler paspartulu (mukavva karton arasında) gönderilir.
ç) Resmin herhangi bir yerinde, bir yerden alınmış ve resme yapıştırılmış resimler yer alamaz.
d) Her yarışmacı, yarışmaya yalnızca bir resim ile katılabilir.
e) Yarışmaya gönderilecek resimlerin ön yüzüne öğrenci veya okulun ilgili kişisel bilgileri yazılamaz. Ayrıca resimlerin arka sayfası, yarışma etiket formu işlemi dışında kullanılamaz.
f) Yarışmaya gönderilecek resimler, 35*50 ebatlarındaki (boyut) resim kâğıtlarına yapılır.
g) Yarışmaya gönderilen resmin arka sayfasına ve paspartunun üzerine öğrencinin ve okulun iletişim bilgilerini içeren “Yarışma Etiket Formu” yapıştırılır.
(2) Birinci fıkrada belirtilen şartları taşımayan resimler değerlendirmeye alınmaz.

 

 

Telif hakkı

 

 


            MADDE 4-(1) Derece alsın veya almasın tüm eserler (resimler) Yumurta Üreticileri Merkez Birliğinin yürüttüğü etkinliklerde kullanılabilir. Bunun için resim sahibine herhangi bir telif ücreti ödenmez.
(2) Yarışmaya katılan eserler (resimler) sahibine geri gönderilmez. Resim sahibinin hakkı saklı kalmak kaydıyla, resmin tüm imtiyazı Yumurta Üreticileri Merkez Birliğine aittir. Yarışmaya katılan öğrenciler bu şartları kabul etmiş sayılır.

 

URL: http://www.ciftlikdergisi.com.tr/?p=50633

Yazan - Ara 8 2013. Kategori GIDA, MANŞET. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık

Yoruma kapalı

| Designed by Mavikedi internet Hizmetleri |