“Hayvan hastanesi 2016’da açılıyor”


vet

 

Bingöl Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdurrahman Gül, üniversite bünyesinde kurulacak olan hayvan hastanesi ve hayvan çiftliğinin 2016 yılında teslim alınarak hizmet vermeye başlayacağını söyledi.

 

Bingöl Üniversitesi Veteriner Fakültesi tarafından geleneksel hale getirilen birinci sınıf öğrencilerinin mesleğe ilk adım beyaz önlük giyme töreninin üçüncüsü yapıldı. Veteriner Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen tören, renkli görüntülere sahne oldu.   Programa; Bingöl Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ekrem Atalan, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdulaziz Beki, Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdurrahman Gül, Sağlık Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Burhanettin Baydaş,  İl Tarım Müdürü Mehmet Yıldırım, öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı.

 

“HAYVAN HASTANESİ VE ÇİFTLİĞİ 2016’DA HİZMETE GİRECEK”

 

Törende konuşan Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdurrahman Gül, Bingöl Üniversitesi bünyesinde kurulacak olan hayvan hastanesi ve hayvan çiftliğinin 2016 yılında teslim alınarak hizmet vermeye başlayacağını söyledi. Veteriner Hekimliğin önemine vurgu yapan Prof. Dr. Gül, “Unutmayın ki insan sağlığı ve hayvan sağlığı birbiriyle bağlantılıdır. Danışmanlık ve koruyucu hekimlik konusunda sizlere çok büyük görevler düşüyor. Bingöl ilimizde Veteriner Fakültesinin kurulması ülke hayvancılığının yanı sıra ilimizde hayvancılığın gelişmesine ve kalkınmasına da büyük bir ivme kazandıracaktır. Fakültemizde öğrencilerimize sadece hayvan sağılığına yönelik değil aynı zamanda halk sağlığına yönelik de gerekli bilgiler verilmektedir. 5 yıl sonra sizleri kendisini ispatlamış, günün koşullarına göre kendisini sürekli yenilemiş, topluma faydalı iyi birer Veteriner Hekim olarak hayata atılmanızı temenni ediyorum. Bu törenin yapılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

“VETERİNER HEKİMLER TOPLUMLA İÇ İÇE OLMAK ZORUNDA”

 

Törende öğrencilere ve davetlilere hitaben konuşan Bingöl Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ekrem Atalan ise,  Veteriner Hekimlerin meslekleri gereği toplumla iç içe ve beraber olmak zorunda olduklarını ifade etti. İnsanlığın, sanayi ve endüstri ne kadar gelişirse gelişsin temel besinlere her zaman ihtiyaç duyacağını belirten Prof. Dr. Atalan, “Bunun en temelinde de hayvansal gıdalar yer almaktadır. Siz, mesleğiniz gereği toplumla iç içe olmak zorundasınız. Siz hem bizim için hem de toplum için faydalı olacaksınız. Toplumsal sağlığın korunmasında ciddi bir öneme sahipsiniz. Üniversitelerde üretilen bilimsel çalışmaların uygulamaya geçmesi gerekiyor. Burada öğrendiklerinizi toplum için faydaya dönüştürmeniz lazım. Bizlerin bilim adamı, sizlerin de öğrenci olarak toplum içerisine atılmanız lazım”şeklinde konuştu.

 

Konuşmaların ardından 2015-2016 Akademik Yılına yeni başlayan Veteriner Fakültesi 1. sınıf öğrencilerine önlükleri giydirildi.

 

Haber12


Yazan - 14 Kasım 2015. Kategori MANŞET, HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x