Hıncal Uluç’un köşe yazısı fıkrasına Aydın VHO Başkanı Cemil Şahin cevap verdi.


 
Aydın Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Cemil Şahin
  Sabah Gazetesi yazarı Hıncal Uluç, 25 Kasım 2018 tarihinde veteriner hekimlerimizin tepkisini çeken aşağıdaki fıkrayı yazmıştı. Kendini iyi hissetmeyen veteriner, doktora gitti. Doktor, alışılmış soruları sormaya başladı.. Kendisini nasıl iyi hissetmemişti?. İlk belirtiler neydi?. Bunlar daha önce de olmuş muydu? Doktor devam ederken veteriner kesti. “Baksana doktor!. Ben veterinerim. Bizde hastalarına bu tür sorular sormak yoktur. Hastamıza bakar, sorunun ne olduğunu ve tedavisini hemen söyleriz. Siz niye aynisini yapamıyorsunuz?.” Doktor “Haklısınız” dedi. Soru sormayı kesti. Bir reçete yazdı ve veterinere uzattı. “Bu ilacı yaptırın ve bir hafta alın” dedi. “İşe yaramazsa, sizi uyuturuz!.” Sosyal medyada ve veteriner hekimlerimiz arasında tepki çeken bu fıkraya Aydın Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Cemil Şahin yazılı bir cevap verdi. 
Hıncal Uluç’a Türk Veteriner Hekimleri Birliği, Merkez Konseyi Başkanı Ali Eroğlu da cevap verdi. Yaptığı yazılı açıklamada:

Bu satırların sahibine, öncelikle mesleğin adının Veteriner Hekimlik olduğunu hatırlatmakla başlanabilir. Sonra Veteriner Hekimliğin ne olduğunu öğrenmesi tavsiye edilebilir.

 Daha sonra da, ızdıraplarını, acılarını  sözlerle değil, sadece bakışları ve sesleri ile anlatmaya çalışan, varlıkları ile dünyaya ve insanlara bir anlam kazandıran canlıların sağlığının mimarı Veteriner Hekimleri alay konusu yapmasının yanlış olduğunu, etik olmadığını ve tüm Veteriner Hekimler tarafından protesto edildiğini bilmesi gerekir.

 Sayın Uluç Veteriner Hekimler olmasaydı yaşam nasıl olurdu acaba?

 “Tek Tıp, Tek Sağlık” konseptinin gelişmiş ülkelerin vazgeçemediği çok önemli ve değerli bir uygulama olduğunu da burada hatırlatmakta fayda var.

 Kaldı ki, ne alaka denilebilecek satırlarda doktorlar da nasibini almıştır.

Türk Veteriner Hekimleri Birliği Adına

 Ali Eroğlu

ifadelerini kullandı.
Yazan - 27 Kasım 2018. Kategori MANŞET, GÜNDEM. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x