Vatandaşa çorba servisi


495

 

Türk Kızılayı, Konak Meydanı’nda darbe girişimcilerine karşı demokrasi nöbeti tutan İzmirlilere çay, su, meyve suyu ve çorba dağıttı. Milletini meydanlarda yalnız bırakmayan Kızılay’ın 3 günde 150 bin kişiye servis yaptığı açıklandı.

 

 

 

Yeni Asır’dan Tansu Edip Gökbudak’ın haberine göre Türk Kızılayı demokrasi nöbeti tutan milletini yalnız bırakmadı, 3 günde 150 bin kişiye çay, su, meyve suyu ve çorba dağıttı. Türk Kızılayı Ege Bölge Kan Merkezi Müdürü Gökay Gök, “Milletimiz nerede olursa Kızılay da orada olur. Demokrasi nöbetine gelen vatandaşlarımızın yanında olmak için biz de buradayız. Nöbet devam ettiği sürece halkımıza hizmet vermeye devam edeceğiz” diye konuştu.

 

On binler toplandı

 

FETÖ destekli askeri darbe girişimi, halkın tepkisiyle karşılaşınca başarısızlıkla sonuçlandı.

Vatandaşlar, illerindeki valilik binaları önünde demokrasi nöbeti tutmaya başladı.

İzmir’de on binlerce kişi Konak Meydanı’nda demokrasiye sahip çıkarken, Türk Kızılayı da milletini yalnız bırakmadı.

 

Müdür de çorba dağıttı

 

Konak Saat Kulesi’nin yakınına mobil hizmet aracı getiren Türk Kızılayı, nöbet tutan insanların aç ve susuz kalmasını engelledi. Kalabalık bir ekiple hizmet veren Kızılay, nöbetlerin başladığı ilk günden bu yana 150 bin kişiye çay, kahve, meyve suyu ve çorba dağıttı.

 

Vatandaşa servise akşam 20.00’de başlayan ekipler sabah namazına kadar aralıksız çalıştı.

 

Öte yandan Türk Kızılayı Ege Bölge Kan Merkezi Müdürü Gökay Gök de gönüllüler arasındaki yerini aldı. Sırtına Türk Kızılayı üniformasını geçiren Gök, vatandaşa çorba ve çay dağıtımı yaptı. Bazı vatandaşlar Gök’ün müdür olduğunu öğrenince şaşkınlıklarını gizleyemedi.

 

Gök, Türk Kızılayı’nın halka hizmet etmek için varolduğunu söyleyerek, “Burada bizler isim olarak önemli değiliz. Halkımıza hizmette müdür, personel ayrımı yapmıyoruz. Ama bu organizasyonun başında kim var derseniz, Türk Kızılayı Ege Bölge Afet Depo Müdürü Halil Aksüt’tür” açıklamasında bulundu.

 

Torbalı Belediyesi’nden gece boyunca yiyecek

 

Konak Meydanı’nda toplanan darbe karşıtı on binlerce vatandaşa Torbalı Belediyesi tarafından gece boyunca su ve yiyecek dağıtıldı. Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, “Bu millet demokrasi tarihimize geçecek bir destan yazıyor” dedi. Torbalı Belediyesi Konak Meydanı’nda demokrasi nöbeti tutan on binlerce vatandaşımıza destek olmak amacıyla su ve yiyecek dağıtıyor. Belediye tarafından Konak Meydanı’na kurulan dayanışma stantlarında her gece binlerce kişiye su, yiyecek ve sabah saatlerine taze gevrek ve kahvaltılık veriliyor.

 

25 bin kişiye yetecek miktarda hazırlanan yiyecek ve içecekler demokrasi nöbeti tutan vatandaşları memnun ediyor.


Yazan - 19 Temmuz 2016. Kategori MANŞET, GIDA. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x