Köylü kadınlar ürettiklerini ‘Mehmetçik için sattı


 

Edirneli kadınlar, el emeğiyle hazırladıkları ve köyde yetiştirdikleri ürünlerin bulunduğu pazarı, bu kez Zeytin Dalı Harekatı’na destek amacıyla açtı.

 

 

 

Edirne’de, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye’nin Afrin bölgesinde yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı’na destek amacıyla köylü kadınların el emeğiyle hazırladıkları ve köyde yetiştirdikleri ürünlerin bulunduğu pazar açıldı.

 

 

 

TOBB Kadın Girişimciler Kurulu’nun hayata geçirdiği “Kırsalın Kadın Pazarı” projesi kapsamında pazar günleri kurulan pazarda tezgah açan köylü kadınlar, bu kez ürünlerini Saraçlar Caddesi’nde Mehmetçiğe destek için sattı.

 

Sabahın erken saatlerinde hazırlıklarını tamamlayan kadınlar, cadde üzerine kurdukları tezgahlarda gözlemeden sarmaya, lokmadan kurabiyeye tüm ürünleri Türk askerine destek olmak amacıyla satışa sundu.

Harekata destek ve Mehmetçiğe moral vermek amacıyla kurulan pazarı Edirne Valisi Günay Özdemir de ziyaret etti.

 

Pazardaki kadınlarla sohbet eden Özdemir, duyarlı girişimden dolayı kadınlara ve destek veren eşlerine teşekkür etti.

 

Serhat kenti Edirne’nin Türk ordusunun her zaman destekçisi olduğunu dile getiren Özdemir, “Afrin’deki bu operasyon sayesinde bütün ülkemizde milli birlik ve beraberlik ruhu oluştu. Bu ruh, geçmişten geliyor ve hala canlı bir şekilde tüm Türk-İslam dünyasında hissediliyor ve yaşıyor. Bundan dolayı çok mutluyum. Edirne’de de bugün bu milli ruhu hep beraber yaşıyoruz. Özellikle köyde yaşayan kadınlarımızın pazar günleri sattıkları ürünlerini bugüne özel olarak Afrin’de mücadele eden askerimiz için satmaları çok güzel bir durum. Bu organizasyonu yapan, katılan ve destek veren herkese çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

 

AK Parti Edirne İl Başkanı İlyas Akmeşe, CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı ve MHP Edirne İl Başkanı Hakan Özkan da tezgahları gezdi, alışveriş yaptı.


Yazan - 22 Şubat 2018. Kategori MANŞET, GIDA. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x