Koyun ve Keçilerin Elektronik Kimliklendirilmesi


 

 

Koyun ve Keçilerin Elektronik Kimliklendirilmesi

 

 

Koyun ve Keçilerin Elektronik Kimliklendirilmesi Teknik Yardım Projesi Kapanış Etkinliği Yapıldı.

 

AB ve Türkiye Cumhuriyeti finansman desteği ile başlayan “Koyun ve Keçilerin Elektronik Olarak Kimliklendirilmesi ve Kaydı için Teknik Yardım” Projesi” teknik yardım kısmı tamamlandı.

 

Hayvan hastalıklarının ve hayvan hareketlerinin kontrol altına alınması amacıyla başlatılan ve “Küpe Elektronik, Uygulama Pratik” sloganıyla yürütülen projenin kapanış etkinliği 16 Mayıs 2017 tarihinde Ankara’ da yapıldı. Proje ile ilgili tüm paydaşların davet edildiği kapanış töreninde yapılan sinevizyon gösterisi ve konuşmalarda projenin başarılı olmasında veteriner hekimler ve veteriner sağlık teknisyenlerinin büyük emeği olduğu vurgulandı.

Tören 7 bölgeden en iyi uygulama yapan il hayvan sağlığı şube müdürlerine, projeye destek olan hayvan yetiştiricilerine, İşbirliği yapılan Türk Veteriner Hekimleri Birliği ve Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiriciler Birliğine birer plaket verilmesiyle son buldu. Söz konusu plaket Türk Veteriner Hekimleri Birliği adına Dr. Tahir GONCAGÜL tarafından alındı.


Yazan - 3 Haziran 2017. Kategori MANŞET, HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x