Mültecilere 8 milyar dolar


25381

 

 

 

 

 

Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, Suriyeli mültecilere harcanan paranın  8 milyar doları aştığını açıkladı.

 

 

 

Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, Suriyeli mülteciler konusunda Türkiye’nin istiap haddini doldurduğunu belirterek, bundan sonra gelecek mültecilerin artık Avrupa’nın sorunu olduğunu bildirdi. Türkeş, bugüne kadar mülteciler için harcanan paranın da 8 milyar doları bulduğunu aktardı.

 

TRT Türkiye’nin Sesi radyosunda Yenigün programına konuk olan Başbakan Yardımcısı Türkeş, Suriye’den yeni gelecek göç dalgasıyla ilgili soruları cevaplandırdı. Irak’tan gelenlerle birlikte Türkiye’deki mülteci sayısının 2.5 milyonu aştığını kaydeden Türkeş, Birleşmiş Milletler’in teyit ettiği verilere göre mülteciler için Türkiye’nin harcadığı paranın 8 milyar doları bulduğunu kaydetti. Buna karşılık AB’nin tamamının sadece 417 milyon euro verdiğinin altını çizen Türkeş, “Batının ve serbest dünyanın Suriye’deki trajediye dikkat etmesi ve elini taşın altına  koyması gerekir, yeni bir göç dalgası olursa bu durum da AB için test olur. Türkiye artık istiap haddini doldurdu, bundan sonrası Avrupa’nın işi” diye konuştu.


Yazan - 22 Ekim 2015. Kategori MANŞET, EKONOMİ, SİYASET. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x