Nestlé Duyurusu


nestle-de-grev-sona-erdi-8579929_x_o
Nestlé Türkiye Gıda Sanayi A.Ş’nin Bursa Karacabey İlçesi’ndeki fabrikalarında çalışanları temsil eden TEKGIDA-İŞ sendikası tarafından 21 Haziran’da başlatılan grev, tarafların uzlaşması ile 4 Temmuz Pazartesi itibariyle son bulmuştur.

Bunu takiben, Nestlé Waters Türkiye’nin Bursa Kestel’deki fabrikasında geçtiğimiz hafta alınan grev kararı da aynı sendikayla varılan anlaşma doğrultusunda iptal edilmiştir.

Çalışanlarımız ile Ramazan bayramı arifesinde vardığımız uzlaşmadan memnuniyet duyuyoruz.

107 yıldır Türkiye’de faaliyet gösteren köklü bir şirket olarak, ülkemizde yatırım yapmaya ve fabrikalarımızda ürettiğimiz yüksek kaliteli ürünleri tüketicilerimizle buluşturmaya devam edeceğiz.

1049156

Nestlé Hakkında

Dünyanın lider beslenme, sağlık ve iyi yaşam şirketi Nestlé’nin temelleri 1867 yılında İsviçre’nin Vevey kasabasında atılır. Kimyager olan şirketin kurucusu Henri Nestlé dünyanın ilk hazır bebek mamasını geliştirir. Farine Lactée” ismi verilen bu ilk Nestlé ürünü, şirketin insanı ve sağlığı her şartta öncelikli tutma, bilimsel araştırma kalite, güven, gibi temel değerlerinin de bir sembolü olur.

Nestlé,  147 yılda yeni ürünler, yeni kategoriler ile istikrarlı bir şekilde büyümüş ve dünya gıda ve beslenme sektörünün lideri haline gelmiştir. Bugün Nestlé 500’e yakın fabrikası 339,000 çalışanı ile dünyanın neredeyse tüm ülkelerinde faaliyet göstermektedir.

4 kıtada 34 merkezde 5500 kişilik bir ekiple AR-GE çalışmaları yürüten Nestlé,  AR-GE’ye her yıl yaptığı yatırımlarla araştırma geliştirme konusunda da gıda firmaları arasında lider konumdadır. 1909 yılında,  ülkemize giren Nestlé Türkiye’nin en köklü gıda firmasıdır. 1927’de ülkemizin ilk çikolata fabrikasını kurarak üretime başlayan Nestlé,  bugün 12 kategoride 800‘ün üzerinde  ürünü ve 50‘ye yakın markasıyla faaliyet göstermektedir.


Yazan - 4 Temmuz 2016. Kategori MANŞET, GIDA, ETKİNLİKLER. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x