Onbirinci Beypiliç Bayi Semineri Sona Erdi


DSC_0379

 

 

Onbirinci Beypiliç Bayi SemineriSona Erdi

 

 

SERDAR KONURALP

 

 

25-28 Ağustos 2016 tarihlerinde Calista Luxury Resort Antalya’da yapılan Onbirinci Beypiliç Bayi Semineri sona Erdi

DSC_0357

İkinci gününün konusu iş dünyasının en dikkat çeken konularından biri olan “VUCA” idi.

 

 

Eğitmen: Hakan Deniz Eren-Hece Özyaman-Ömer Saygın sunduğu programda Vuca konusu anlatıldı ve sorular yanıtlandı.

 

 

VUCA Çağında Ayakta Kalmak

 

Dalgalanma, belirsizlik, karmaşa ve muğlaklık… Dünyanın içinde bulunduğu durumu daha iyi ifade eden 4 sıfat var mıdır? İngilizce olarak, V – volatility; U – uncertainty; C – complexity; A – Ambiguity yani VUCA olarak ifade ediliyor.

DSC_0441

Terimlere yakından bakarsak :

V-Volatility-Dalgalanma : Belirli bir şablonu olmaksızın yüksek oranda değişim var.

U-Uncertainty- Belirsizlik :Bugün ve yarının belirsiz olmasından dolayı, geleceği tahmin etmek için geçmişte yaşadığımız olaylara güvenemeyiz.

C-Complexity- Karmaşa :Dünya şu anda çok karmaşık, kapasitemizin üzerinde ve bazen kavrayamayacağımız kadar veri var.

A-Ambiguity- Muğlaklık : Olayların anlamıyla ilgili bir muğlaklık söz konusu, bu sebeple, her zaman olayların tam olarak ne olduğunu, neden, nasıl ve nerede gerçekleştiğini, arkasında kimin yer aldığını belirleyemeyiz.

Bu dünyada ne ülke sınırları, ne sektör sınırları, ne şirket sınırları, ne de kariyerinizin sınırlarının birkaç sene sonra nasıl değişmiş olabileceğini tahmin etmek bazen mümkünse de, çoğu zaman imkansız. Kişisel başarının da eski kuralları sürekli değişiyor.

Peki bu durumda işlerimizi rüzgarın önünde sürüklenen yaprak gibi dalgalanmaya mı bırakmalıyız? Önlem alabilir miyiz? Alamıyorsak ne yapmalıyız? Bütün bu konuları ele aldığımız eğitimimizde, önce VUCA dünyasını yakından inceliyor, sonra da bu dünyada bir çalışanın ya da yöneticinin bu durumda etkili bir iş ve kariyer yönetimi için yapması gerekenleri sıralıyoruz.

DSC_0438
EĞİTİMDEN BEKLENEN SONUÇLAR

 

Bilir: VUCA terimini ve ifade ettiği dünyayı, VUCA çağı dünyasının özelliklerini bilir. Belirsiz bir dünyada yaşamak zorunda olduğunu ve bununla baş etmek durumunda olduğunu bilir.

 

Anlar: Değişim periyodlarının sıklaştığını ve nedenlerini, bu durumun kaçınılmazlığını anlar. Bu dünyada işinin ve kariyerinin geleceğini bugünden düşünmenin önemini, bu çağın iş hayatına ve kariyerine getirdiği değişimleri takip etmenin ve sürekli öğrenmenin önemini, bazen geçmiş deneyimlerin bazen ise geleceği tahmin etmenin faydalı/faydasız olduğu durumları anlar.
Yapar: VUCA dünyasını anlayarak, işi ve kariyeri için gerekli değişimleri yapmak üzere aksiyon alır. Geçmiş deneyimlerin işe yaramadığı durumlarda yeni döneme uygun yeni çözümleri bulur ve uygular. Bilgileri tasnif eder ve yoğun veri akışı içerisinde kendisine gerekli olanları kullanır.

 

Bu programın ardından öğle yemeğine geçildi ve daha sonra serbest zaman uygulamasında yarışmalar ve aktiviteler yapıldı.

DSC_0386

DSC_0421DSC_0394

DSC_0468DSC_0469DSC_0485

 

14088453_688968731257081_6862180895023931378_n-1DSC_0488DSC_0491DSC_0492unnamed-5-2-1024x576

unnamedunnamed (4)

DSC_0454

DSC_0461

unnamed (2)

unnamed (1)unnamed (5)

Onbirinci Beypiliç Bayi Semineri’in ikinci gününde toplantıya katılanlar toplu fotograf çektirdi

 

unnamed

 

 

 

Günün gecesinde aktiviteler de dereceye giren yarışmacılara GALA GECESİ”NDE plaket ve ödülleri verildi…

 

indir

 

Şarkıcı NEV geç vakitlere kadar yorumlarıyla BEYPİLİÇ bayilerini eğlendirdi
”GALA GECESİ”.nin ses sanatcısı NEV ismi ile sahne alan ünlü sanatcı Ьesteci, söz yazarı Nevzat Doğansoy oldu..Şarkıcı NEV geç vakitlere kadar yorumlarıyla BEYPİLİÇ bayilerini eğlendirdi

 

drrrr

 

 

 

 


Yazan - 28 Ağustos 2016. Kategori MANŞET, KÜMES HAYVANCILIĞI, ETKİNLİKLER, HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x