Yem sektörünün yarım asırlık devi yeni adıyla faaliyette


1969 yılında ülkemizin ilk özel yem kuruluşu olarak Denizli’de kurulan ve ülkemizin önde gelen sanayi topluluğu Abalıoğlu bünyesinde faaliyet gösteren Abalım Yem, üretim faaliyetlerini “Abalıoğlu Tarımsal Üretim A.Ş.” olarak sürdürüyor.

Gelecek yıl yarım asırı geride bırakmaya hazırlanan Abalım Yem; bu süreçte yatırımlarıyla sürdürülebilir büyüme kaydedip, yem sektörünü de geliştirerek, Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşlarından biri oldu.

Gıda, tarım ve hayvancılık sektörleri başta olmak üzere birçok sektörle etkileşim halinde olan yem sektörünün pazar lideri olan Abalım Yem, besin zincirinde önemli bir halka olan et ve süt üretiminde verimliliği yükselten yem ürünleriyle 2018 yılında da yetiştirici dostu olmaya devam edecek.

DCIM100MEDIADJI_0036.JPG

Abalım Yem, yatırımlarına devam edecek

Abalıoğlu Tarımsal Üretim A.Ş. Genel Müdürü Ulaş Semerci, yeni dönemde odaklanma stratejisi izleyeceklerini ve penetrasyon artış hedefiyle çalışmalara yön vereceklerini belirtti. Semerci, “Büyükbaş, küçükbaş, kanatlı yetiştiriciliği için yüksek kalitede ‘Abalım’ markasıyla yem üretimleri yapıyoruz. Yıllık 2,5 milyon ton üretim kapasitesine sahip 8 fabrikamızdaki üretimimiz ile hayvancılığın sürdürülebilir gelişimine önemli katkı sağlıyoruz. Yakın gelecekte iki yeni fabrikayı sektöre kazandırmayı hedefliyoruz. “ dedi.

Yem, et ve süt performansını etkiliyor

Yem sektörünün, hayvancılık ve gıda sektörü açısından önemine dikkat çeken Ulaş Semerci, “Global düzeyde insanların beslenmesinde %25’lik bir paya sahip olan hayvansal gıda ürünlerinin, gelişmiş ülkelerde beslenmedeki payı %40’a ulaşmaktadır. Başta et ve süt olmak üzere hayvansal gıda ürünlerinin besin değerlerini, yetiştiricilerin kullandığı yem belirlemektedir. Yem kalitesi; besin değeri, enerji değeri, protein oranı ve kalitesi, hazmedilebilir oranı, lif oranı, mineral maddelerin miktarı ile ilişkilidir. Dolayısıyla yemin besin değeri, et ve süt performansını doğrudan etkilemektedir. Abalım Yem, yarım asırlık deneyimiyle uluslararası kalibrasyon değerlerine sahiptir ve üretimde baz aldığı bu değerler ile fark yaratmaktadır. Amacımız, süt ve et kaynaklı hayvansal protein tüketiminin ideal seviyeye ulaşması için ‘Abalım Yem’ ile hayvansal gıda üretiminde yüksek verimliliği sağlamaktır.” diye konuştu.


Yazan - 17 Mart 2018. Kategori MANŞET, HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x