%80 Hibe Destekli Boğalar Başvuru Sahiplerine Dağıtıldı…


unnamed

 

 

 

İlimizde Damızlık Erkek Materyal Alımlarının Desteklenmesi Kapsamında %80 Hibe Destekli Boğalar Başvuru Sahiplerine Dağıtıldı…

 

 

Doğu Karadeniz Projesi kapsamındaki illerde, mevcut işletmelerin et üretiminde verimlilik ile kalitenin artırılması ve bölgesel kalkınmayı sağlamaya yönelik etçi ve kombine ırklardan damızlık boğa alımı yatırımlarının desteklenmesi kapsamında 2014 Yılı Kasım ve Aralık ayında başvuruları onaylanan 9 yetiştiricimize 6’sı Simental,3’ü ise Brown-Swiss(Esmer) olmak üzere 9 boğanın teslimi gerçekleştirilmiştir.

 

 

Bursa Karacabey Tarım İşletmesinden seçimi yapılarak ilimize getirilen Damızlık Boğalar çekilen kuranın ardından yetiştiricilerimize teslim edilmiştir.

 

 

Bakanlığımızın %80 oranında hibe desteği sağladığı projenin toplam bütçesi 97.200 TL olup, bunun 72.000 TL si hibe olarak yetiştiricilere ödenmiştir.

 

 

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, 2014-2018 yıllarında Doğu Karadeniz Projesi kapsamındaki illerde, damızlık, koç ve teke alımında yüzde 80, yeni kurulacak hayvancılık işletmelerine ise yüzde 50 hibe desteği programlarını uygulamaya devam edecektir.

 

 


Yazan - 6 Ağustos 2015. Kategori MANŞET, HAYVANCILIK. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x