13. Ege Tarım, Sera ve Hayvancılık Fuarı


Ege Bölgesi’nin en büyüğü 13. Ege Tarım, Sera ve Hayvancılık Fuarı, son yılların en yoğun katılımla gerçekleşen bölgesel tarım fuarı organizasyonuna ev sahipliği yaptı.

Denizli Valisi Dr. Ahmet Altıparmak başta olmak üzere Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Çameli Kaymakamı Onur Özaydın, Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol, Baklan Belediye Başkanı Yusuf Gülsever, Denizli Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Yılmaz Erkaya, Pamukkale Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Erdinç Duru, Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, Et ve Süt Kurumu Denizli Et Kombinası Müdürü Mustafa Kıraç, Güney Ege Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Özgür Akdoğan, Denizli Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Hamdi Gemici ve daha birçok sektör temsilcisinin katılımıyla gerçekleşen açılış töreniyle kapılarını açan ve 22 – 26 Şubat tarihleri arasında EGS Park Fuar Alanı’nda düzenlenen fuar, 5 gün boyunca büyük ilgi gördü.

Türkiye’nin dört bir köşesinden gelen ziyaretçiler sektördeki en son yeniliklere ve teknolojilere şahit olurken, Denizli Tarım Fuarına özel fiyatlar ile gerçekleşen satışlar hem üreticinin hem de katılımcının yüzünü güldürdü.

180 firmanın katılımıyla gerçekleşen 13. Denizli Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nı 5 gün boyunca 178 bin 472 kişi ziyaret etti. Her yıl katılımcı sayısını katlayarak artıran fuara, Orion Fuarcılık tarafından organize edilen ziyaretçi otobüsleri ile binlerce çiftçi, ziraat odası ve birlik üyelerinin ulaşımı sağlandı. Fuar, katılımcı ve ziyaretçi sayısıyla sektöre bu yıl da damga vurdu.

Fuarların en son teknoloji ve yenilikleri takip etmek için son derece önemli olduğuna dikkat çeken ziyaretçiler fuara tam not verdi. Traktör ve en son teknoloji tarım makinalarının yer aldığı fuar alanında çiftçiler hem bütçelerine hem de aradıkları özelliklere uygun makinalara ulaşma imkânı buldu.

CHP Eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, 26 Şubat 2017 Pazar günü Ege Tarım Fuarı’nı ziyaret etti. Baykal, fuarda stantları ziyaret ederek üreticilerle sohbet etti. Aynı zamanda fuarda üreticilerle buluşan yeni teknoloji tarım makinalarını da yerinde inceledi.

CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan, MHP Denizli Milletvekili Emin Haluk Ayhan ve Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu da, Pazar günü fuarı ziyaret eden isimler arasındaydı.

GELENEKSEL BİLEK GÜREŞİ

Denizli Tarım Fuarı kapsamında geleneksel hale gelen ve Ata sporlarımız arasında yer alan Bilek Güreşi Etkinliği her gün belirli aralıklarla gerçekleşti. Ziyaretçiler arasında yapılan Bilek Güreşi Etkinliği’ne yoğun ilgi oldu. Fuara katılan çiftçiler, yarışmalara katılarak kıran kırana mücadele etti ve eğlenceli dakikalar yaşandı.


27 Şubat 2017. 15:49
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x