18-20 Ağustos 2021 Potato Days Turkey


18-20 Ağustos 2021 Potato Days Turkey
Karaömerler/Konya – DLG Fuarcılık

Zir. Yük. Müh. Osman İNAN

Potato Days Turkey Fuarı 18 Ağustos 2021 Çarşamba Günü başlayacak. Fuar 20 Ağustos 2021 Cuma akşamına kadar gezilebilecek. DLG Fuarcılık, Türkiye’de ilk ürüne özel fuar olan Potato Days Turkey fuarını ilk kez 22-24 Ağustos 2019’da Konya Selçuklu Karaömerler’de gerçekleştirdi. 2 yılda bir düzenlenen fuar, bu yıl da Covid-19 tedbirleri dikkate alınarak ziyaretçileriyle buluşacak…

Covid-19 tedbirleri en iyi şekilde alınacak…

Fuar girişlerinde alınan tedbirler kapsamında ateş ölçümleri yapıldıktan sonra HES kodu alınarak maske ve sosyal mesafe kurallarına uygun olarak ziyaretçilerin ve katılımcıların sağlıklı bir fuar ziyareti gerçekleştirmesi sağlanacak. Fuar alanı girişlerinde ve fuar içerisinde belirlenen noktalarda el dezenfektanlarına herkes kolayca ulaşabilecek. Girişlerde yoğunluk olmaması ve teması en aza indirmek için https://www.potatodaysturkey.com/kayitformu adresinden HES kodu ile online kayıt yaparak ziyaretçiler fuar alanına beklemeden giriş yapabilecek.

Fuar Oldukça Önemli… 

 2019 yılında 61 katılımcı firma ve 4,500’ün üzerinde patates üreticisi ve sektör profesyonelini bir araya getiren fuara gelen yoğun taleple bu yıl daha geniş bir katılım beklenmektedir.

Ülkemizde her geçen gün artan önemi ve stratejik değeri ile ön planda olan patates tarımı; ülke ekonomisine önemli ölçüde katma değer sağlamaktadır. Ülkemizde 1,45 milyon dekar patates ekimi yapılmakta ve 4,5 milyon ton patates üretimi gerçekleştirilmektedir. Patates ülkemiz için en önemli bitkilerden birisi olup buğday, şeker pancarı, arpa ve domatesten sonra en fazla üretilen beşinci üründür.

DİĞER HABERLER
Dünya Veteriner Hekimler Gününde meslektaşlarımızla bir araya geldik

Sektörde yer alan en önemli firmaların uzman kadrolarıyla yer aldığı fuarda üreticiler kendi işletmeleri ile ilgili her konuda ihtiyacı olan bilgi ve desteği bulabilmekteler.

Fuarı Düzenleyen DLG Fuarcılık Firması…

Fuarı organize edenler üretici çiftçinin ne görmek istediğini çok iyi biliyorlar. DLG Fuarcılık Genel Müdürü 20 yılın üzerinde mesleki deneyim ve tarım tecrübesine sahip Ziraat Yüksek Mühendisi Onur Kiraz beyefendi röportajında, misafirlerin katılımcı firmaların profesyonel uzman temsilcilerine doğrudan soru sorma olanağının bulunduğunu vurgulamaktadır. DLG Fuarcılık İş Geliştirme Uzmanı Umut Yıldırım beyefendi ise Türkiye’nin bu ürüne özel fuar konseptinin 2019 yılına göre daha fazla geliştirildiğini, patates üretiminin ülkemiz tarımındaki yerini ve fuarın önemi vurguladılar.

Potato Days Turkey, Türkiye’de ürüne özel tek Tarım Fuarı’dır. DLG Fuarcılığın internet sitesinden detaylı bilgiye ulaşılabilmektedir (https://www.potatodaysturkey.com/ ).

Sekiz yılda 20’nin üzerinde fuar gerçekleştiren DLG Fuarcılık her iki yılda bir, Tarla Günleri (International Field Days Turkey) ve POTATO DAYS TURKEY Fuarlarını düzenlemektedir.  Her yıl ise, Tarım ve Teknoloji Günleri Fuarını düzenlemektedir. DLG Fuarcılık toplamda 3 farklı konsepte fuar düzenlenmektedir. 

DLG Fuarcılık ayrıca bu yıl 01-04 Eylül 2021 tarihleri arasında Karaevli/Tekirdağ’da Tarım ve Teknoloji Günleri Fuarını düzenleyecektir.

DİĞER HABERLER
Hasadının Görülmesi Tavsiye Edilen Tarım Ürünleri Listesi

17 Ağustos 2021. 14:48
0 0 Oylar
Okuyucu puanı:
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x