27-29 Temmuz 2022 “Tomato Days Turkey”


Yük. Zir. Müh. Osman İNAN

DLG Fuarcılık tarafından gerçekleştirilen Tomato Days Turkey Fuarı, Covid-19 tedbirleri
alınarak ziyaretçileriyle 27 Temmuz 2022 Çarşamba Günü itibariyle buluştu. Fuar 29
Temmuz 2022 Cuma akşamına kadar Bursa ili Karacabey’de açık alan uygulamalı olarak
gezilebilecek. Tomato Days Turkey, tüm domates üretim zincirinin, tarladan sofraya
sergileneceği bir fuar olarak, Türkiye’de domates konusunda uzmanlaşmış ilk ve tek fuar
olması bakımından önemli ve beklendiği gibi üreticilerden ve konunun ilgililerinden büyük
ilgi görüyor.

Girişlerde yoğunluk yaşamamak için, https://www.tomatodaysturkey.com/kayitformu adresinden online ziyaretçi kaydı yaparak, fuar alanına giriş yapmak mantıklı olacaktır.

Fuar Oldukça Önemli… 

Son yıllarda Türkiye’de yetiştirilen sebzeler içerisinde en fazla üretimi yapılan ürün domates ve tek başına sebze üretiminin %42’sini oluşturarak sebze üretiminde ilk sırayı almaktadır. Dünya’nın en fazla domates üretimi yapılan ülkeleri arasında Çin ve Hindistan’dan sonra 12,8 milyon ton ile üçüncü sırada yer alan Türkiye, üretim ve ihracat noktasında diğer ülkelere oranla çok daha avantajlı, stratejik bir noktada yer almaktadır. 

Tomato Days Turkey 2022, tüm domates üretim zincirinin, tarladan sofraya sergilendiği, Türkiye’de domates konusunda uzmanlaşmış ilk ve tek fuar olup, açık alanda uygulamalı olarak düzenlenmektedir. Tarla deneme alanlarında katılımcılar tohum, bitki koruma ve bitki besleme ürünleri uygulanmış olarak sergilerken, ekim yapmadan katılım gösteren firmalar kampüs alanlarda yerini almakta, makine ve ekipmanlar geniş alanlarda canlı demostrasyonlar ile tüm ziyaretçilere yeniliklerini ve en son teknolojilerini tanıtma şansı bulmaktadır. 

DİĞER HABERLER
Kışın hangi besinlere öncelik vermeliyiz?

Fuar, Türkiye ve Ortadoğu’da ki üreticileri, ithalatçı ülkelerdeki profesyonleri de bir araya getirmektedir. Sektörde yer alan en önemli firmaların uzman kadrolarıyla yer aldığı fuarda üreticiler de kendi işletmeleri ile ilgili her konuda ihtiyacı olan bilgi ve desteği bulabilmekteler.

Fuarı Düzenleyen DLG Fuarcılık Firması…

Fuarı organize edenler üretici çiftçinin ne görmek istediğini çok iyi bilen sektörden profesyoneller. DLG Fuarcılık Genel Müdürü 20 yılın üzerinde mesleki deneyim ve tarım tecrübesine sahip Ziraat Yüksek Mühendisi Onur Kiraz beyefendi röportajında, tarım alanında fuarcılık konseptinin gelişmesine ve domates gibi tek bir ürüne özel fuarların önemini vurguladılar. DLG Fuarcılık İş Geliştirme Uzmanı Ziraat Yüksek Mühendisi Umut Yıldırım beyefendi ise, Türkiye’nin domates üretiminin ülkemiz için önemini ve domates gibi tek bir ürüne özel geliştirdikleri bu fuarın, sektör için önemini aktardılar.


28 Temmuz 2022. 22:20
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x