278 milyon 145 bin adet kutu sütü alınacak…


unnamed

                 

               

 

 Halim UTLU

 

İçme sütü üretimi yapan ülke içi süt işleme tesislerinden temin edilmek şartıyla, 278 milyon 145 bin 312 adet, 200 ml ambalajlı, yağlı, UHT okul sütü alımı için,  6 Kasım 2014 saat 14.00’de, yeni bir açık ihale  yapılacak.Şartnameye göre, en fazla kutu sütü alacak iller,İstanbul’un da içinde olduğu “3. Kısım” da ve 95 milyon 565 bin 840 adet olarak belirlendi.

 

Türkiye genelindeki ana sınıfı ve ilkokullarda, haftanın 3 günü dağıtılacak okul sütlerinin teminine ilişkin ihale tarihi belirlendi. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı,Hayvancılık Genel Müdürlüğü  internet sitesinde yer alan duyuruya göre, okul sütü ihalesi, 4734 Sayılı Kamu İhale Kanunu’nun 19. maddesi kapsamında,6 Kasım  saat 14.00’de yapılacak.Mustafa Kayhan’ın sorumluluğunu üstlendiği Hayvancılık Genel Müdürlüğü, ihaleyi ilan ederek,gerekli çalışmalara başladı.

 

                    İhale,4 kısım iller için yapılacak

 

Firmalar,Okul Sütü İhalesi İdari ve Teknik Şartnamelerini, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Hayvancılık Genel Müdürlüğünden satın alabilecek ve ayrıca, http://ekap.kik.gov.tr/EKAP/ internet adresinden,gerekli bilgiye ulaşabilecek. Geçmiş yıllarda olduğu gibi Türkiye genelini kapsayan 4 kısım için yapılacak ihalede, son teklif verme süresi, 6 Kasım2014  saat 14.00 olarak açıklandı.

DİĞER HABERLER
Pınar Balık "Gururluyuz!"

 

İdari ve Teknik Şartnamelere göre,açık ihale usulü ile 278 milyon 145 bin 312 adet 200 ml ambalajlı yağlı UHT içme sütü satın alınacak.İmalatı yapılacak sütlere kahve,şeker,kakao,meyve parçaları, meyve suyu, meyve konsantresi ve pulpu gibi doğal aroma verici bileşenler veya aroma maddeleri ilave edilemeyecek.

 

“Onay Belgesi” alan firmalar katılacak

 

Okullarda dağıtılacak okul sütünün teknik özellikleri, tedariki ve denetimi, Okul Sütü İhalesi Teknik Şartnamesi, Okul Sütü Programı Uygulama Esasları Hakkında Bakanlar Kurulu Kararı ve Uygulama Tebliği’nde kapsamlı olarak yer alıyor.

 

5996 sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu gereği hazırlanan Gıda İşletmelerinin Kayıt ve Onay İşlemlerine Dair Yönetmelik hükümlerine uygun “Onay Belgesi” almış ve/veya bu yönetmelik hükümlerine göre, geçerli eşdeğer belgeye sahip, ülke içinde UHT içme sütü üretimi yapan süt işleme tesislerinden temin edilecek.

 

2. Kısım illere, 92 milyon 258 bin adet alınacak

 

Okul sütleri, Bakanlar Kurulu Kararı uyarınca, 2014-2015 eğitim-öğretim yılının ikinci döneminde uygulanacak ve Okul Sütü Programı kapsamında dağıtılacak.İhalenin yapılacağı 4 kısımdaki iller ile temin edilecek süt adedi de şöyle belirlendi;

 

     1. Kısım: Erzincan, Erzurum,Ağrı, Bingöl, Bitlis, Elazığ, Hakkari, Iğdır, Kars, Malatya, Muş, Tunceli, Van, Afyonkarahisar, Aydın, Denizli, İzmir, Uşak,Kütahya, Manisa ve Muğla için 57 milyon 261 bin 552 adet.

DİĞER HABERLER
'Pazar günü harcı ödemesine gerek yok'

 

         2. Kısım: Gaziantep, K. Maraş,Adıyaman, Batman, Diyarbakır, Kilis, Mardin, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak, Aksaray,Eskişehir, Karaman, Kayseri,Çankırı,Yozgat, Kırıkkale, Konya, Kırşehir,Sivas, Nevşehir, Niğde ve Ankara için 92 milyon 258 bin 448 adet.

 

      3. Kısım: Kastamonu, Ordu, Rize, Samsun, Sinop,Amasya, Ardahan, Artvin, Bartın, Bayburt, Bolu, Çorum, Düzce Giresun, Gümüşhane, Karabük,Tokat, Trabzon, Zonguldak,Yalova, Balıkesir, Bilecik, Bursa, Çanakkale, Edirne,Kırklareli, Kocaeli, Sakarya,Tekirdağ ve İstanbul için 95 milyon 565 bin 840 adet.

         

4. Kısım: Hatay,Adana, Antalya, Burdur, Osmaniye,Isparta ve  Mersin için 33 milyon 59 bin 472 adet.

 


13 Ekim 2014. 12:46
0 0 Oylar
Okuyucu puanı:
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x