AB Kaynaklı Maksatlı Haberlerle Kanatlı Sektörünün İhracatı Baltalanmak İsteniyor..


 

 

tavuk1xr6

 

ABD ve Avrupa Birliği ülkelerinin Rusya’ya uyguladıkları ambargo nedeniyle gündeme gelen Türkiye bazı bizans uygulamaları ile baltalanmak isteniyor.

 

 

www.turkrus.com sitesinin haberine göre, Rusya’nın Baltık Denizi kıyısındaki liman şehri Kaliningrad!a Türkiye’den getirilen 78 ton dondurulmuş tavuk, ülkeye sokulmadı. Rus medyasına göre,yapılan kontrollerde üç parti tavuk etinde “evrak sorunları” bulundu. Yetkililer ürünlerin üstündeki etiketler ile palet üzerindeki bilgilerin ve üretim tarihlerinin faklı yerlerde farklı yazıldığını, bunun önemli bir ihlal olduğunu açıkladılar. Haberin son bölümünde de bu eksiklik nedeniyle 78 ton tavuk eti ülkeye sokulmayarak geri iade edildi.http://www.turkrus.com/66630-rusya-turkiyeden-gelen-78-ton-tavugu-sokmadi-xh.aspx

 

 

GÖRÜŞMELER NETİCESİNDE SORUN ÇÖZÜLDÜ

 

Yaptığımız soruşturma neticesinde Rus heyetinin şu anda Türkiye’de bulunduğu ve Tarım Bakanlığı ilgilileri ile ihracatı görüşürken bu olayı da ele aldıkları ve durumun tatlıya bağlandığı bildirildi.Yetkililer olayın sağlık sorunu ile ilgisi bulunmadığını ve etiketlerde meydana gelen bir anlaşmazlıktan kaynaklandığı bildirildi.

 

Bilindiği gibi www.ciftlikdergisi.com.tr sitemizde de belirttiğimiz gibi Avrupa Birliği ülkeleri Rusya gibi büyük bir pazarı kaybetmemek için ambargo nedeniyle üçüncü  ülkeleri kullanarak ihracatlarına devam etmek istedikleri biliniyor.Bununlada yekinmeyip başka ülkeleride olumsuz haber yaparak baltalamaya devam ediyorlar.

DİĞER HABERLER
Türkiye ile İran arasındaki ticaret hız kazanıyor

 

Yine bu konu ile ilgili bilgisine başvurduğumuz Kanatlı Tanıtım Grubu Başkanı Şahin Aydemir “İade diye bir durumun olmadığını öğrenmiş bulunuyoruz.Sağlık ile ilgili bir sorun yok.Etiketlerde meydane gelen bir değişikle ilgili bir durum.Olay Ankara’da bulunan Rus heyetinin Tarım Bakanlığı’nda yaptıkları görüşmeler sırasında da ele alınmış ve olay aydınlatılmıştır”dedi.

 

 

 


24 Eylül 2014. 12:23
0 0 Oylar
Okuyucu puanı:
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x