Abalıoğlu Yağ ve Abalıoğlu Yem İSO 500 listesine girdi


İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından Türkiye’nin en büyük sanayi şirketlerinin belirlendiği ‘Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu’ 2022 yılı sonuçları açıklandı. Ekonomi ve iş dünyası tarafından her yıl büyük ilgiyle takip edilen prestijli listede; Abalıoğlu Yağ ilk 100’deki yerini korurken Abalıoğlu Yem 167. sıraya yükseldi.

1968 yılından bu yana İstanbul Sanayi Odası tarafından yürütülen “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” listesinin 2022 yılı sonuçları duyuruldu. Türkiye’de sanayi sektörüne yönelik en uzun soluklu ve kapsamlı çalışma olarak görülen İSO 500’ün amacı, sıralama üretimden satışlar kriterine göre Türkiye’ye en çok değer katan sanayi firmalarını ortaya çıkarmak.

İSO 500 listesinde bu sene; Abalıoğlu Yağ 66. sırada yer alarak ilk 100’deki yerini korurken Abalıoğlu Yem de geçen seneye kıyasla 7 sıra yükselerek 167. sıradaki yerini aldı. Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşları arasına adını yazdıran Abalıoğlu Yağ ve Abalıoğlu Yem; teknoloji ve insan kaynağına yaptığı yatırımların yanı sıra üretim ve ihracat atılımlarıyla istihdam yaratmaya ve büyüyerek Türkiye ekonomisine değer katmaya devam ediyor.


DİĞER HABERLER
Hindi yılbaşında hatırlanıyor
10 Ekim 2023. 22:13
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x