Abant Alası dikkatleri Bolu’ya çekiyor


Abant-alası

 

 
ABD’de yayınlanan ve dünyanın her tarafında okuyucusu bulunan sektör gazetesi Hatchery ,Abant Alası’nı manşetine taşıdı.

 
Emin Candan

 
ABD’de yayınlanan ve dünyanın her tarafında okuyucusu bulunan sektör gazetesi Hatchery ,Abant Alası’nı manşetine taşıdı.

 

 

Endemik bir tür olan ve adını yaşadığı gölden alan Abant Alası (Salmo trutta abanticus) için bir süre önce ,son teknolojiyle hazırlanmış bir üretim çiftliği inşa edilerek neslin devamlılığına yönelik çalışmalar başlamıştı.

11047795

 

2014 yılında inşaatı tamamlanarak hizmet vermeye başlayan tesiste yılda 2 milyon 400 bin Abant Alası üretilerek doğal yaşama bırakılması hedefleniyor.

 

 

Abant gölüne yakın bir yerde yapılan tesisi ve çalışmaları manşetine taşıyan ABD’nin sektör gazetesi Hatchery ,tesisin teknik alt yapısını hazırlayan Akuamaks firmasının sahibi Bülent Serdar Yıldırım ile’ de bir söyleşi gerçekleştirdi.

 

 

İlimizin marka değerleri arasında yer alması beklenilen Abant Alasının dünya çapında gündeme gelmesi yürütülen çalışmaların başarısınıda ortaya koyuyor

 

 

Bizbolulular.com


Yazan - 31 Mayıs 2016. Kategori MANŞET, HAYVANCILIK, SU ÜRÜNLERİ. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazı yoruma kapalı fakat geri izlemeye açık
0 0 Oy
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x