ALO 174 Gıda Hattı Aracılığıyla 10 Ton Peynire El Kondu


DSC_5385

 

İzmir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü denetim ekipleri, vatandaşın sağlığıyla oynamak isteyenlere göz açtırmadı. ALO 174 Gıda Hattı’na gelen şikayeti değerlendiren ekipler, yaptıkları denetim sonucu yaklaşık 10 ton küflenmiş peynir ele geçirdi.

 

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ahmet Güldal’ın,  İzmir halkına gönüllü denetçi olmaları konusunda yaptığı çağrı sonuçsuz kalmadı. İzmirlilerden her fırsatta ‘ALO 174 Gıda Hattı’ aracılığıyla gıda üretimi, tüketimi ve satışı konusunda karşılaştıkları olumsuzlukları kendilerine bildirmelerini isteyen Güldal, duyarlı bir vatandaştan gelen ihbar üzerine yaklaşık 10 ton küflenmiş peynir ele geçirdiklerini söyledi.

 

Vatandaşların güvenilir gıda tüketmesi amacıyla çalışmalarını hız kesmeden sürdürdüklerini anlatan Güldal, gelen ihbarı değerlendirmek üzere İl Müdürlüğüne bağlı denetim ekiplerinin Torbalı’daki Mandıracılar Sitesi’ne gittiğini dile getirdi.

 

Denetimin Torbalı İlçe Tarım Müdürlüğü ve Ayrancılar Jandarma Komutanlığı ile birlikte yürütüldüğünü ifade eden Güldal, “Bir vatandaşımız ALO 174’ü arayarak Mandıracılar Sitesi’nde bulunan bir işletmede ”Halk sağlığını tehdit edecek şekilde kötü koşullarda üretim yapıldığı ve üretilen ürünlerin sevkiyatının sabaha karşı erken saatlerde gerçekleştirildiği’ bilgisini verdi. Bunun üzerine denetim ekiplerimiz sabahın ilk ışığıyla birlikte Torbalıya gitti” dedi.

DİĞER HABERLER
FAO Gıda Fiyat Endeksi Şubat’ta yükselişini sürdürdü

 

Aynı gün imha edildi

 

Ekiplerin, Cumhuriyet Başsavcılığından alınan özel izinle arama yaptığını vurgulayan Güldal, yapılan aramada yaklaşık 10 ton küflenmiş peynir ve son kullanım tarihi geçmiş maya ele geçirildiğini belirtti. Ayrıca yoğurt gibi diğer süt ürünlerinde taklit ve tağşiş yapılmasını sağlayan ürünlere de el konulduğunun altını çizen Güldal, ele geçirilen ürünlerin aynı gün imha edildiğini söyledi.

 

Sorumlular hakkında savcılık aracılığıyla yasal işlemlerin de başlatıldığını kaydeden Güldal, “Gıda terörünü İzmir halkıyla birlikte önleyeceğiz. Biz gerekli denetimleri yapıyoruz Tüm vatandaşlarımız bize ALO 174 Gıda Hattı aracılığıyla ulaşabilir. Asla şikâyetim sonuçsuz kalır diye düşünmesinler. Biz, bize gelen şikâyetleri büyük bir ciddiyetle değerlendiriyoruz” diye konuştu.


25 Ağustos 2014. 11:47
0 0 Oylar
Okuyucu puanı:
Abone ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x