Anuga Köln’de kapılarını açtı


0,,18770977_303,00

 

 

Almanya’nın Köln kentinde iki yılda bir düzenlenen dünyanın en büyük gıda fuarı Anuga kapılarını açtı. Dört gün sürecek olan fuarda bu sene vegan ürünler gözde.

 

 

Almanya’nın Köln kentinde iki yılda bir düzenlenen dünyanın en büyük gıda fuarı Anuga 10 Ekim cumartesi günü kapılarını ziyaretçilere açtı.Dört gün sürecek olan fuara 108 ülkeden 7 bin firmanın katılması bekleniyor. Bu seneki fuarda özellikle ‘adil ticaret’ amblemi taşıyan organik ve vejetaryen ürünlerin ön plana çıkması bekleniyor. Yetkililer, hayvansal gıda içermeyen vegan ürünlerde de patlama yaşadığına dikkat çekiyor. Ayrıca insanların yemek pişirimeye giderek daha az zaman ayırması nedeniyle çabuk pişen, hazır gıdaların yelpazesinin genişlediği belirtiliyor. Glutensiz ve laktozsuz gıdalara olan talebin de arttığı vurgulanıyor.

Türk tavukçular fuarın en sadık  ziyaretcileri,.Fotoğrafta Türk Tavukçular Anuga Fuarının önünde

Türk tavukçular fuarın en sadık ziyaretcileri,.Fotoğrafta Türk Tavukçular Anuga Fuarının önünde

Bilinçli beslenme trendi

 

 

Federal Gıda Sanayii Birliği tarafından 30 bin hanede yapılan bir araştırmaya göre, giderek artan sayıda Alman öğünlerini yolda geçiştiriyor, daha az alışveriş yapıyor ve daha az yemek pişiriyor. Birliğin İcra Kurulu Başkanı Chirstoph Minhoff bugün Köln’de tanıtılan araştırmanın sonuçlarına göre, kahvaltı ve öğle yemeklerinin çoğunlukla dışarıda yendiğini belirtti. Anuga fuarı öncesi açıklama yapan Minhoff, perakende satışların azaldığını belirtirken, bilinçli ve kaliteli beslenme trendinin ise güçlendiğini söyledi.
©Deutsche Welle Türkçe

 

Kayseri grubu

Kayseri grubu

Türk Tavukçular toplu halde

Türk Tavukçular toplu halde


Yazan - 10 Ekim 2015. Kategori MANŞET, GIDA, EKONOMİ. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz
0 0 Oylar
Okuyucu puanı
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
0
Düşünceleriniz bizim için önemlidir, lütfen yorum bırakınız.x
()
x